طراحی سایت آرایشگاه زنانه: نکاتی که باید بدانید- قسمت ۲

طراحی_سایت_ارایشگاه_رنانه_قسمت

پیش تر مقاله دیگری در مورد وب سایت آرایشگاه زنانه برایتان گذاشته بودیم. لینک مقاله را در زیر قرار داده ایم، تا اگر آن را نخوانده اید مطالعه کنید. در این مقاله می خواهیم کامل تر در مورد طراحی سایت آرایشگاه زنانه صحبت کنیم. این را می دانیم که داشتن یک وب سایت آرایشگاه زنانه و اداره کردن آن کار راحتی نیست. کارکردن در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و… نسبت طراحی سایت آرایشگاه زنانه و فعالیت در آن کار بسیار راحت تری است. طبیعی است که به همین دلیل داشتن وب سایت آرایشگاه زنانه را به تعویق بیندازید یا اگر داشته باشید آن را رها کنید.

پیشنهاد می کنیم قسمت اول این مقاله را مطالعه کنید:

وب سایت آرایشگاه زنانه: ۱۰ نکته ای که قبل از راه اندازی باید داشته باشد.

در کنار این مزیت که فعالیت در شبکه های اجتماعی ساده تر است. اما برای طراحی سایت آرایشگاه زنانه هم دلایل خوبی وجود دارد. در ادامه به آن ها می پردازیم. ساده ترین دلیل طراحی سایت آرایشگاه زنانه یا کسب و کارهای مرتبط دیگر این است که احتمالا تعدادی از مشتریان شما برای اینکه اطلاعات بیشتری از نشانی شما بدانند اسم سالنتان را در گوگل سرچ می کنند. پس اگر وب سایت داشته باشید براحتی می توانند شما را پیدا کنند. به علاوه اینکه به توانایی و تخصصی که در کارتان دارید پی می برند. در ادامه در مورد دلایل دیگر آن صحبت می کنیم.

  طراحی سایت آرایشگاه زنانه

۵ دلیل برای اینکه طراحی سایت آرایشگاه زنانه را به شما پیشنهاد می کنیم

در بعضی از حوزه ها و کسب و کارها اغلب مردم بر اساس وب سایت، شما را قضاوت می کنند. شاید این موضوع در مورد کسب و کارهای زیبایی مثل داشتن سالن زیبایی به این شکل صدق نکند، اما قطعا بی تاثیر نیست. همه مشتریان یا کسانی که شما را دنبال می کنند طبیعتا وب سایتتان را نمی شناسند. اما کسی که آن را دیده باشد قطعا به تبحر و تخصص شما مطمئن تر می شود. تصور او این است که شما در حرفه خود کاربلد هستید و اطلاعات خوبی دارید.

طراحی سایت آرایشگاه زنانه معمولا نادیده گرفته می شود، بخصوص در کسب و کارهای شما. اما اگر آن را داشته باشید و بخوبی آن را مدیریت کنید شک نکنید نتایج خوب و ارزشمندی برایتان دارد.

۱-جمع آوری ایمیل کاربران:

وب سایت می تواند ادرس ایمیل مراجعه کنندگان تان را برایتان جمع اوری کند. بنابراین می توانید مشتریان را از تخفیف های خاصی که میزنید از طریق ایمیل باخبر کنید.  این ایمیل ها می تواند بصورت خودکار برایشان ارسال شود. از طریق این ارتباط می توانید مشتریان وفاداری برای خودتان داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید: بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی با ۳ گام ساده

۲-هدف گذاری روی کاربران:

شما می توانید لیستی از افرادی که در ۶ ماه اخیر وب سایت شما را دیده اند تهیه کنید و روی  آن ها در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام هدف گذاری کنید. اگر آن ها را در نظر داشته باشید بهتر می توانید روی آن ها سرمایه گذاری کنید. چون طبیعتا کسی که وب سایت شما را دنبال می کند تمایل بالقوه ای برا استفاده از خدماتتان خواهد داشت.

۳-معرفی خدمات:

از طریق طراحی سایت آرایشگاه زنانه می توانید خدمات و کارهایی که انجام میدهید را با جزییات کامل در اختیار مشتریانتان قرار دهید. اینکه بخواهید همه توضیحات را در کاتالوگ قرار دهید احتمالا ممکن نیست. از طریق این اطلاعات و توضیحات مشتریان بطور کامل با خدمات شما آشنا می شوند و می توانند تصمیم بگیرند که مشتری شما بمانند یا نه. به علاوه اینکه متوجه تسلط و تخصص شما نیز می شوند.

۴-قرار دادن توصیه نامه:

در وب سایت آرایشگاه زنانه می توانید توصیه نامه های مشتریانتان را قرار دهید. چیزی که بسیار روی مشتری بالقوه تاثیرگذار است. افراد همواره به دنبال این هستند که دیگران چیزی را تایید کنند بعد آن را امتحان کنند.همچنین می توانید ویدئوهایی از کارهای خودتان که جنبه آموزشی هم دارد قرار دهید.درست است که این کار را در شبکه های اجتماعی هم می شود انجام داد. اما خودتان می دانید که محدودیت حجم وزمان برای آن ها وجود دارد. توصیه نامه می تواند نوشته ای از مشتریانتان باشد یا مثلا می تواند عکس و ویدئویی از آن ها باشد.

۵-تولید محتوای مفید:

اگر طراحی سایت آرایشگاه زنانه را انجام داده باشید، می توانید محتوای تخصصی و مفیدی را در آن قرار دهید. محتوایی که نیاز بازار هدفتان است و دانستن آن ها برایش جذاب است. مثلا می توانید در مورد فواید یا مضرات کراتینه یا دیگر روش های نگهداری از مو صحبت کنید. می توانید در مورد سبک های آرایش مقاله بنویسید. در مورد اینکه با هر چهره ای چه نوع آرایشی مناسب است صحبت کنید. یا حتی می توانید در مورد لوازم آرایش و روش های مراقبت پوست و مو محتوای بدرد بخوری بنویسید. البته این مسئله در هر کسب و کار دیگری هم می تواند صدق کند. مثلا اگر طراح لباس هستید می توانید در مورد موضوعات فشن و طراحی مناسب برای هر اندام صحبت کنید.

بنابراین طراحی سایت آرایشگاه زنانه می تواند یک اقدام مفید وجذاب باشد، اما اغلب آن را نادیده می گیرند.

اگر وب سایت دارید اما زیاد روی آن وقت نگذاشته اید و مورد پسندتان نیست اصلا نگران نباشید. با کمک راهنمایی های ما و بررسی نمونه های داخلی و خارجی می توانید ایده های خوبی بگیرید. در بخش های بعدی به نمونه هایی از آن اشاره می کنیم.

طراحی سایت آرایشگاه زنانه

 

به محتوایی که در وب سایتتان قرار می دهید اهمیت دهید

یکی از مهم ترین بخش های هر وب سایت فارغ از موضوع آن محتوای آن است. همزمان با طراحی سایت آرایشگاه زنانه باید به فکر محتوایی که می خواهید  در آن قرار دهید باشید. محتوایی که در وب سایت میگذارید هم بسیار مهم است. کلمات می توانند چیزهایی زیادی در مورد اینکه شما چه کسی هستید، چه کارهایی انجام می دهید و به چه چیزهایی باور دارید بگویند. با استفاده از یک محتوای مفید می توانید تاثیری فوق العاده روی مخاطبتان بگذارید. افراد عموما به فردی که می خواهد چیزی به آن ها آموزش دهد حس دین دارند. یعنی اینکه اگر تلاش کنید چیزی به آن ها یاد بدهید برای جبران آن سعی می کنند از خدمات شما استفاده کنند.

افراد زیادی در شبکه های اجتماعی مشغول فعالیت هستند اما می بینیم که فقط تعداد کمی اطلاعات مفید و کاملی در اختیار مخاطبان می گذارند. پس سعی کنید از رقبایتان جلو بزنید و بهترین باشید. برای تولید محتوا وقت زیادی صرف کنید.  کلمات قدرت بالایی دارند، پس بدنبال آن باشید که بیشترین تاثیر را بگذارید.حتی با این محتوا می توانید مخاطب را قانع کنید که مشتری وفادار شما باشد.

برای نوشتن یک محتوای تاثیرگذار نکات زیادی وجود دارد. اگر می خواهید چیزی که می نویسید روی خواننده بیشترین تاثیر را بگذارد باید این نکات را بدانید و بکاربگیرید. در زیر به برخی از این نکات اشاره کرده ایم. این نکات را دیوید اگلیوی یکی از متخصصان بزرگ بازاریابی و تبلیغات گفته است.

۱-خودتان باشید

همانطور که صحبت می کنید بنویسید. هیچ کس تمایل ندارد نوشته ای که در آن کلمات غیر عادی و غیر مرتبط با شما وجود دارد را بخواند. سعی کنید از کلماتی استقاده کنید که همیشه آن ها را بکار می برید. از درون و بصورت طبیعی و واقعی بنویسید.

۲-از جملات کوتاه استفاده کنید

از کلمات، جمله ها و پاراگراف های کوتاه استفاده کنید.مثلا” فقط این را انجام دهید”.”متفاوت فکر کنید”. این جملات بسیار کوتاه هستند اما تاثیر و ارزش زیادی دارند.. هرچقدر جملات طولانی تر باشند فهم آن ها سخت تر است. پس کوتاه نویسی را حتما در نظر داشته باشید.

۳-هدفمند بنویسید

هرچیزی می نویسید را واضح و مستقیم بیان کنید. به علاوه اینکه برای هر محتوایی که می نویسید باید یک هدف داشته باشید. فقط زمانی می توانیم روی خواننده تاثیر بگذاریم که هدفمند بنویسیم. ابتدا آن چیزی که در ذهنتان است را مشخص کنید. سپس شروع به نوشتن کنید. مثلا اگر می خواهید برای مراقبت های مو یا پوست مشتری جذب کنید، محتوایی مفید در مورد روش های مراقبت مثل پاکسازی پوست یا کراتینه موبنویسید. این را هم به مقاله اضافه کنید که شما تجربه و اطلاعات زیادی در این کار دارید. از این طریق مخاطب را جذب می کنید و احتمالا مشتری شما می شود.

در وب سایت، پرسنل سالنتان را معرفی کنید

کارکنان قلب و روح کسب و کار شما هستند. پس سعی کنید بعد از طراحی سایت آرایشگاه زنانه همه آن ها را در صفحه ای از سایت با افتخار نشان دهید. از این طریق کاربران با شما ارتباط می گیرند و حس نزدیکی می کنند. مخاطب با دیدن تصویر یا فیلم شما و پرسنلتان حس اعتماد و صمیمت می کند. در واقع بجای اینکه حس کند با یک ربات و چیز غیر واقعی روبرو است باید احساس کند که خودتان و واقعی هستید. در ادامه نمونه هایی از وب سایت های موفق در این زمینه را می گوییم.

طراحی سایت آرایشگاه زنانه

وب سایت خود را با شبکه های اجتماعی  لینک کنید

طراحی سایت آرایشگاه زنانه به تنهایی نمی تواند به معرفی و بازاریابی شما کمک کند. تنها یکی از گزینه های شما است. اینکه بخواهید در هر کدام از رسانه یعنی وب سایت و شبکه های اجتماعی مجزا فعالیت کنید شاید موفق نشوید. بهترین حالت این است که بین همه آن ها یک پل ارتباطی برقرار کنید. آدرس و لینک کانال ها و شبکه های اجتماعی تان را در بخشی از وب سایت قرار دهید. یا می توانید اینستاگرام خود را به صفحه اصلی وب سایت متصل کنید. به این وسیله ارتباط کاربر با شما از راه های دیگر حفظ می شود.

این را می دانیم که وب سایت اصلی ترین وسیله برای فعالیت شما نیست. چون کسب و کار شما زیبایی ست و بازار هدفتان عمدتا خانم ها هستند. اصلی ترین کانال شما شبکه هایی مثل اینستاگرام است. اما طراحی سایت آرایشگاه زنانه وسیله ای برای هدایت کاربران به این شبکه ها و کانال ها است. با بروز نگه داشتن وب سایتتان و لینک آن به شبکه های دیگر، آن را جذاب و تاثیرگذار کنید.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه کنید:

بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی : ۳ اشتباهی که اکثرا مرتکب می شوند

 

وب سایت خود را ساده و در عین حال زیبا و کاربرد پسند درست کنید

ممکن است تا این جای مقاله لیستی از نقاط ضعف و قوت چیزهایی که گفتیم را تهیه کرده باشید. احتمالا ایده هایی در ذهنتان پیدا شده است. شاید بخودتان بگویید ” من باید چیزهای بیشتر و جدیدتری به صفحه اضافه کنم. عکس های بیشتری از سایت های مختلف پیدا کنم و در وب سایت قرار دهم. به گوگل مپ نیاز دارم. سیستم خودکارایمیل را هم نباید فراموش کنم.” همینجا دست نگه دارید.

بیشتر بودن همیشه به معنی بهتر بودن نیست. اینکه میگوییم آن را ارتقا دهید لزوما منظورمان این نیست که محتوای آن را زیادتر کنید. نیازی نیست برای تاثیرگذاری بیشتر متن و تصویر واطلاعات و صفحات زیادی اضافه کنید. بهترین وب سایت ها یک اصل را رعایت می کنند:” سادگی“. یعنی می شود بروز و کامل باشید و در عین سادگی را هم رعایت کنید.

یک نمونه خوب برای این مسئله وب سایت خارجی Fourteenjay می باشد. حتما نگاهی به آن بیندازید تا این سادگی که مد نظرمان است را متوجه شوید. صفحه اصلی توضیحات کوتاه و جذابی دارد و تعداد صفحات نیز زیاد نیست.

این را یادتان باشد هر متن، عکس، ویدئو و صفحه ای که در وب سایتتان دارید باید با هدف خاصی باشد. این هدف مثلا می تواند تامین نیاز مشتریانتان و مراجعه کنندگانتان باشد. می تواند معرفی خودتان باشد. می تواند دادن اطلاعات ارتباطی با خودتان باشد.  آن ها انتظار دارند به اطلاعاتی که به دنبالش هستند خیلی سریع دسترسی پیدا کنند. بنابراین سعی کنید آن را ساده طراحی کنید و در اختیارشان قرار دهید.

نمونه هایی از وب سایت های خوب در کسب و کارهای زیبایی

متاسفانه یا خوشبختانه نمونه ایرانی زیادی پیدا نکردیم که برای شما در این مقاله بیاوریم. خوشبختانه از این جهت که شما می توانید نمونه های خوب و حرفه ای آینده باشید. یک نمونه خوب وب سایت زیبایی ایرانی موسسه زیبایی چهره پردازان است.در اینجا به بررسی برخی از نکات این وب سایت می پردازیم.

مهم ترین مسئله ای که در این وب سایت می توان گفت جامع بودن محتوای آن است. بطور کامل در مورد خدمات خود توضیح داده اند. اطلاعات کاملی راجع به معرفی خود در اختیار کاربران قرار داده اند. یکی دیگر از نکاتی که در مقاله هم به آن اشاره کردیم مشخصات پرسنل سالن بود که در این وب سایت رعایت شده است. در این صفحه اطلاعات خوبی می توانید از پرسنل سالن بدست بیاورید. علاوه بر آن در بخش “نکات زیبایی” مقالات مفیدی گذاشته شده است. نکته مثبت دیگر آن  قرار دادن لینک کانال و شبکه های اجتماعی در صفحه ای از وب سایت است.

در ادامه به برخی از نمونه های خارجی اشاره می کنیم. اتفاقا می توانید از آن ها ایده های خوبی بگیرید.

۱-وب سایت nine zero one

یک نمونه خوب از طراحی سایت آرایشگاه زنانه است. بارزترین مشخصه آن نوع معرفی و سادگی محتوای آن است. آن ها در دو جمله بصورت کامل خودشان را معرفی کرده اند و گفته اند که چرا مشتریان آن ها را دوست دارند. یکی دیگر از مزیت های آن ها معرفی پرسنل بخش های مختلفشان است. با قرار دادن عکس های با کیفیت و زیبا و اطلاعاتی بسیار کامل و مفصل در مورد آن ها این حس اعتماد و نزدیکی را در مخاطب ایجاد می کنند. به گونه ای که با مراجعه به آن احساس می کنید با انسان ها مواجهید.

صفحه ” ارتباط با ما” در این وب سایت بصورت کامل ارائه شده است. هم اینکه می توانید با وارد کردن مشخصات و اطلاعات تماس و ایمیلتان برای آن ها پیام بفرستید. مشخصه خوب دیگر آن وجود عکس هایی حرفه ای و با کیفیت از بخش های مختلف سالن زیبایی می باشد که بسیار ایده جالبی است. نکته دیگری که توجهم را جلب کرد تم حرفه ساده و جذاب وب سایت است.

طراحی سایت آرایشگاه زنانه

۲-وب سایت thedrybar

در مقاله اول در مورد هویت و شخصیت برند صحبت کرده ایم. این وب سایت نمونه خوبی برای این موضوع است. پیشنهاد می کنیم نیم نگاهی به آن بیندازید. این وب سایت هویت و شخصیت برند خودش را از راه های زیر بخوبی برجسته کرده است:

  • یک رنگ مشخص که ترکیبی از زرد و خاکستری است را برای پس زمینه، عکس ها، متن و دکمه هایی که در صفحه وجود دارد در نظر گرفته است.
  • برای ایکون های بالای صفحه که مربوط به خدمات، عضویت یا فروشگاه است از شکل های جذاب و یک تم خاص استفاده کرده است. عکس های مناسب با کسب و کار خود در صفحات وب سایت قرار داده است.
  • برای نوشتن متن از یک متن و سبک مشخص بطور مداوم استفاده کرده است.

آیکن های متنوعی بالای صفحه اصلی وب سایت می بینید. در این آیکون ها تقریبا همه ی بخش هایی که یک وب سایت آرایشگاه زنانه لازم دارد را می توانید مشاهده کنید.ازجمله گالری عکس ها که شامل عکس هایی با کیفیت و عالیست، ارتباط با ما، اعضای سالن، خدمات، مشخصات جغرافیایی سالن، نمونه ویدیوی آموزشی.

طراحی سایت آرایشگاه زنانه

۳-وب سایت lisa dinh

در مقاله گفتیم یکی از مشخصه های طراحی سایت آرایشگاه زنانه خوب معرفی کامل پرسنل و افراد آن سالن است. عکس و مشخصات پرسنل این سالن زیبایی در صفحه ای از وب سایت وجود دارد. همچنین در صفحه اصلی یک ویدئوی پشت صحنه می بینید. پروفایل همه کارکنان سالن و همچنین یک عکس گروهی از آن ها در این صفحه به چشم می خورد. این عکس جلوه خوبی به وب سایت داده است. همچنین روی پروفایل هر کدام لینک شبکه های اجتماعی شخصی هر کدام قرار داده شده است تا کاربر بتواند با آن ها بصورت شخصی ارتباط بگیرد.

از آنجایی که تخصص اصلی این سالن زیبایی مو و مراقبت های آن است از محتوای خوبی استفاده کرده اند. به عللاوه اینکه بگونه ای بیان کرده اند که می توان فهمید در کارشان تخصص دارند و می توان به آن ها اعتماد کرد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله را هم بخوانید: 

وب سایت سالن زیبایی خود را با این ۳ راه به ماشین پولسازی تبدیل کنید

 

همین حالا شروع کنید و وب سایت جذاب خودتان را داشته باشید

امیدواریم که با این دو مقاله به شما کمک کرده باشیم تا با ویژگی های یک وب سایت خوب و حرفه ای آشنا شده باشید. همچنین اینکه ایده هایی به ذهنتان خورده باشد. در کنار همه اینها مهم ترین هدفی که برای داشتن وب سایت دارید این است که از این طریق می توانید با کسانی که به وب سایتتان مراجعه می کنند در ارتباط باشید. یا اینکه از این طریق می توانند راحتتر قرار ملاقات تنظیم کنند. اگر همه این چیزهایی که گفتیم را در وب سایت خود بکار بگیرید قطعا نتیجه خوبی می گیرید.

 نگران طراحی سایت آرایشگاه زنانه برای خود نباشید. تیم های لیدی باس می تواند در این مسیر شما را بطور کامل راهنمایی کند تا بهترین تجربه را داشته باشید.

ورود به وبلاگ hiladyboss

دانلود نسخه PDF

طراحی سایت آرایشگاه زنانه

هر سوالی درباره این مقاله دارید همین پایین کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *