ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی را سه ماه بکار بگیرید و بنشینید و درآمد حاصل را بشمارید!

سلام خانم رییس، قبل از شروع خواندن این مقاله درباره ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی، حتما این ویدیو را مشاهده کنید:

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی از ابزارهایی است که می تواند سیستم جذب مشتری شما را به کل تغییر دهد. بازاریابی و جذب مشتری اشکال مختلفی دارد.  اما در سال های اخیر ویدیو به طرز شگفت انگیزی از همه رقبای خود جلو افتاده است! ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی شما می تواند ورق را برگرداند. اما آیا همین که بدانیم ویدیو خوب است کفایت می کند؟ خیر! مقاله زیر را بخوانید تا بتوانید از ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی خودتان استفاده کنید.

ابتدا به یک سوال مهم پاسخ دهید:

وقتی به سراغ یکی از رسانه های اجتماعی می روید کدام یک برایتان جذابتر است و برایش وقت می گذارید؟

 دیدن یک ویدیو جالب؟

دیدن عکس و تصویر؟

یا خواندن مطلب؟

احتمالا پاسخ شما دیدن ویدیو است؛ مخصوصا در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام. با ویدیو بیشتر از هر شکل دیگری از محتوا می توانید ارتباط برقرار کنید. چون به راحتی متوجه منظور فردی که در ویدیو صحبت می کند می شوید. البته حضور و واقعیت او را حس می کنید. این یکی از دلایل جذابیت آن برای شما یا هر مخاطب دیگری می تواند باشد. حالا این سوال را از شما که در صنعت زیبایی مشغول هستید داریم که: آیا شما هم از ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی تان استفاده می کنید؟ فکر میکنید چقدر برای کسب و کار شما نتیجه بخش بوده است؟ اصول ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی را می دانید؟

در این مقاله می خواهیم درمورد ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی یا کسب و کارهایی مشابه صحبت کنیم. بعد از آن در مورد استفاده از نرم افزارهایی که برای داشتن یک ویدیوی خوب نیاز دارید صحبت می کنیم. اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق تر باشید در این مقاله با ما همراه باشید.

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی

چرا ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی را به شما پیشنهاد می کنیم؟

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش های بازاریابی است. این روش برای بسیاری از کسب و کارها نتیجه بخش بوده است. اما در این صنعت جایگاه ویژه ای دارد.  اگر بصورت اصولی و حرفه ای آن را انجام دهید می تواند مخاطبان را به مشتری بالقوه تان تبدیل کنید. بسیاری از کسب و کارهایی که در فضای دیجیتال مشغولند در هر مرحله از قیف تبدیل مخاطب به مشتری از ویدیو مارکتینگ استفاده می کنند. با ما همراه باشید تا چیزهای  بیشتری در مورد ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی یاد بگیرید.

این ترفند برای جذب مشتری در هر کسب و کاری نتیجه بخش است: گفتن داستان خودتان. شنیدن داستان شما برای مخاطب جذابیت زیادی دارد. چون در داستان می توانید همه احساسات را نشان دهید و مخاطب را با خودتان همراه کنید. این داستان می تواند در مورد خودتان باشد. اینکه چطور کارتان را شروع کردید. اینکه الان مشغول چه فعالیت هایی هستید. یا می تواند درمورد مشتریانتان باشد، که بسیار هم تاثیرگذار است. این نوع از محتوا نقش زیادی در تصمیم گیری مخاطبان دارد و بیشتر ترغیب می شوند شما را دنبال کند. علاوه بر آن چون در ذهن می ماند می تواند یکی از بهترین روش های بازاریابی و برندینگ باشد. پس گفتن داستان در ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی را جدی بگیرید.

 مخاطبی که در رسانه های اجتماعی فعالیت می کند دوست دارد شما را ببیند. دوست دارد بداند چه فعالیت هایی انجام می دهید. یا اینکه کارهایی که برای دیگران کرده اید را ببیند. دوست دارد چیزهایی از شما یاد بگیرد. همه اینها از طریق ویدیو شدنی است. اگر اینها را بخواهید، روشی بهتر از ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی وجود ندارد. چون ماهیت و ذات کار شما بصری است.

اگرهنوز قانع نشده اید که ویدیو مارکتینگ برای سالن چه ارزش و اهمیتی برایتان دارد، در اینجا به چهار دلیل مهم اشاره کرده ایم که بهتر است یکبار دیگر در مورد آن فکر کنید:

۱- مردم ۹۵% محتوای ویدیویی را به یاد می آورند. در صورتی که فقط ۱۰% محتوای متنی در خاطرشان می ماند.

۲- در فیس بوک ویدیوها نسبت به عکس ها ۱۳۵% بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

۳- ۴ برابر مشتریان ترجیح می دهند به جای خواندن یک مطلب، راجع به آن یک ویدیو ببینند.

شاید به شما اینطور گفته باشند که ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی یک روش هزینه بر است. شاید چند سال پیش که تکنولوژی به اینجا نرسیده بود و گوشی های هوشمند وجود نداشت این باور درست بود. اما در این شرایط با حداقل امکانات هم می شود این کار را انجام داد. حتی با گوشی همراهتان هم می توانید آن را انجام دهید. فقط باید یک سری اصول را بدانید.

 

در اغلب رسانه های اجتماعی می توان از ویدیو مارکتینگ استفاده کرد اما بهترین مکان برای آن یوتیوب، فیس بوک و اینستاگرام است. اگر وب سایت دارید هم این روش می تواند موثر باشد. اتفاقا همه این موارد بهترین گزینه ها برای کسب و کار زیبایی شماست. چون مخاطبتان را در این فضاها می توانید پیدا کنید. این را هم بگوییم که در ایران احتمالا بیشترین مخاطب هدف شما در اینستاگرام حضور دارد.

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی

اگر می خواهید در مورد وب سایت سالن زیبایی بیشتر بدانید مقاله زیر را بخوانید:

وب سایت سالن زیبایی خود را با این ۳ راه به ماشین پولسازی تبدیل کنید

یکی از محتواهایی که می توانید در قالب ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی تهیه کنید آموزش سبک های کاریتان و فعالیت هایی که برای مشتریان انجام می دهید است. با این نوع ویدیو مخاطب را درگیر خودتان می کنید و به توانایی های شما پی می برد.

بعد از گرفتن ویدیو نوبت به مرحله ویرایش یا ادیت آن می رسد که گام مهمی است. در ادامه نرم افزارهایی برای اینکه ویدیوهای حرفه ای و ویرایش شده خوبی داشته باشید را معرفی کرده ایم. همچنین در مورد هر کدام بصورت مختصر توضیح داده ایم. برای کار می توانید هر کدام که می پسندید و کار با آن برایتان راحت تر است را انتخاب کنید.

۷ نرم افزاری که برای داشتن ویدیوهای خوب و حرفه ای نیاز دارید

ویدیوی شما اگر جذاب و حرفه ای باشد مخاطب نه تنها آن را می بیند بلکه آن را به اشتراک نیز می گذارد. منظورمان از حرفه ای بودن این نیست که برای ساخت آن هزینه زیادی کنید. یعنی این که بدانید آن را چطور درست کنید که تاثیر گذار باشد. در کنار آن برای داشتن یک ویدیوی خوب قطعا به نرم افزارهایی برای ادیت نیاز دارید. در ادامه به چند نمونه از بهترین گزینه ها اشاره کرده ایم.

با استفاده از این برنامه ها می توانید ویدیوهایی حرفه ای همراه با متن متحرک، موسیقی مناسب و ادیت های حرفه ای داشته باشید و برای اشتراک در شبکه های اجتماعی یا وب سایت از آن ها استفاده کنید. این یک گام مهم در ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی است. به سراغ معرفی نرم افزارها برویم.

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی

۱برنامه legend

با استفاده از این برنامه می توانید روی ویدیوهای خود متن های متحرک و جالب قرار دهید. بیشتر از۲۰ انیمیشن متنی مختلف دارد. با کمک این برنامه می توانید تصاویر متحرک با نوشته یا ایموجی های دلخواه بسازید. همچنین می توانید خیلی سریع مجموعه ای ازعکسها را به ویدیو تبدیل کنید.بعد از اینکه ویدیوی نهایی را درست کنید، می توانید فایل ذخیره شده را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۲برنامه Quik video editor

ویدیوهایی جذاب با موزیک و عنوان بسازید. عکس ها و ویدیوهایی که می خواهید را انتخاب کنید و آن ها را به برنامه بدهید، خود برنامه افکت های زیبا و مناسب را اضافه می کند و سپس ویدیو را با موسیقی تنظیم می کند. با استفاده از این برنامه می توانید تا ۷۵ عکس و کلیپ ویدیویی از آلبومتان انتخاب کنید. می توانید فونت، فیلتر و گرافیک را برای هر سبک ویدیویی که می خواهید تنظیم کنید. بعد از ادیت می توانید آن را با کیفیت های عالی ذخیره کنید و با هدف ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۳برنامه VidStitch video collage maker 

یک برنامه قدرتمند است که می توانید با استفاده از آن در محیطی ساده ویدیو کلاژهایی زیبا و حرفه ای بسازید. می توانید عکس های دلخواهتان را کنار هم قرار دهید و از ترکیب آن ها یک ویدیو با افکت های جالب و موسیقی مناسب داشته باشید.علاوه بر آن این نرم افزار قاب های زیادی در اختیارتان می گذارد. همچنین کار با آن ساده و راحت است. بهترین کاربرد آن درست کردن ویدیوهای ترکیبی از قبل و بعد یک کار است.

۴برنامه FilmoraGo

یکی دیگر از ابزارهای مفید ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی نرم افزار FilmoraGo است.با کمک این برنامه می توانید خیلی سریع ویدیوهایی تاثیر گذار داشته باشید. این برنامه ویدیوهای شما را در سه مرحله ویرایش می کند. می توانید حین کار پیش نمایش ویدیوی خود را ببینید. همچنین می توانید برای میکس تصاویر با ویدیو از آن استفاده کنید.به علاوه اینکه می توانید افکت، موسیقی و متن به ویدیو اضافه کنید و سرعت آن را تنظیم کنید.

۵برنامه Lapse it

احتمالا صحنه حرکت سریع ابرها در آسمان، یا صحنه غروب خورشید و یا پدیده شب و روز شدن را بصورت سریع در فیلم ها دیده اید. این نرم افزار همان چیزی است که برای این کار بدردتان می خورد. در واقع اگر بخواهید ویدیوهایی با فریم آهسته بسازید که اصطلاحا به آن ها time lapse میگویند می توانید از این برنامه استفاده کنید.

این نرم افزار قابلیت های دیگری هم دارد. از جمله اینکه: قراردادن موسیقی و افکت های جذاب روی ویدیو، تنظیم فریم ویدیو بصورت دستی، نداشتن محدودیت زمانی برای ویدیوها و همچنین راحت بودن کار با آن. چون با استفاده از آن می توانید روی ویدیوهای طولانی مدت هم کار کنید ابزار خوبی برای داشتن ویدیوهای آموزشی در سالن زیباییتان است. یا اگر بخواهید می توانید با تغییر سرعت آن را در یکی دو دقیقه خلاصه کنید.بعد از اینکه ویدیوی دلخواهتان را درست کردید می توانید آن را در وب سایت یا شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا یوتوب به اشتراک بگذارید. با این ویدیوی حرفه ای می توانید به هدفتان یعنی ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی برسید.

۶برنامه Adobe Clip

یک نرم افزار فوق العاده برای تدوین و ویرایش ویدیو است. هم برای  سیستم ios قابل استفاده است و هم اندروید. سینماگران و مستندسازان برای ادیت ویدیوهای خود گاهی از این نرم افزار استفاده می کنند. پس دیگر در خوب و حرفه ای بودن آن  به منظور ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی تان شک نکنید. اما چون قابلیت ها و امکانات زیادی دارد کار با آن مثل  بقیه برنامه هایی که گفته شد راحت و ساده نیست و نیاز به آموزش و کار کردن دارد. اما اگر آن را یاد بگیرید می توانید ویدیوهای حرفه ای و خوبی درست کنید و به مخاطب نشان دهید که کارتان را خوب بلدید.

این نرم افزار علاوه بر ویرایش تصویر می تواند صوت را هم ادیت کند. مثلا می توانید صدای بک گراند را با قابلیت هایی که دارد کم یا زیاد کنید و صدای دیگری جایگزین کنید. مثل برنامه Camtasia   که بعدا در مورد آن صحبت می کنیم. و دیگر اینکه می توانید با اضافه کردن افکت های دلخواه، تغییر رنگ و صحنه اهسته که از امکانات این نرم افزار است یک ویدیوی جذاب داشته باشید. یکی از بهترین کاربردهای آن ادغام کردن فیلم های طولانی مدت آموزشی مثلا میکاپ یا مدل مو یا ویدیوهای پشت صحنه است. پس پیشنهاد میکنیم از آن در کارتان استفاده کنید.

۷برنامه  Camtasia

همه نرم افزارهایی که گفتیم می تواند از بهترین گزینه ها برای داشتن یک ویدیوی حرفه ای و خوب برای ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی تان باشند. علاوه بر نرم افزارهایی که گفتیم می خواهیم گزینه دیگری به شما پیشنهاد دهیم که در خوب بودن آن شکی نیست. اگر کمی تجربه در کار ادیت و تدوین ویدیو داشته باشید احتمالا نرم افزار معروف و قدرتمند Camtasia    را شنیده اید. این نرم افزار کاربرد زیادی در تدوین کارهای حرفه ای دارد و در کنار اینکه قابلیت های زیادی دارد کار کردن با آن زیاد پیچیده نیست.  اگر می خواهید از صفحه مانیتور خود فیلم بگیرید این برنامه بهترین گزینه است. فقط کافیست از یک میکروفون استفاده کنید تا صدا با کیفیت خوب ضبط شود.

با استفاده از این نرم افزار می توانید روی صداهای پس زمینه کار کنید. هر جا نیاز است صدا را کم یا زیاد کنید. یا ممکن است بخواهید صدای پس زمینه را حذف کنید. این نرم افزار فقط برای ادیت فیلم نیست. برای ویرایش صوت هم بهترین گزینه است. می توانید موسیقی متن به ویدیو اضافه کنید و صدای آن را هر اندازه می خواهید کم یا زیاد کنید.

 دلیل راحتی کار با آن این است که می توانید بصورت دستی هر قسمت از ویدیو یا صوت را که مشکل دارد و می خواهید حذف کنید،کات کنید. ادامه صوت یا ویدیو بصورت خودکار به قسمت قبل می چسبد. از دیگر قابلت های این برنامه این است که می توانید زمان و نوشته را روی تصویر یا ویدیو اضافه کنید. در نهایت می توانید ویدیو را با چند فرمت ذخیره کنید و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

چند پیشنهاد برای ویدیو مارکتینگ سالن زیبایی

آموزش گام به گام میکاپ یا مدل مو

اگر بتوانید یک ویدیو که برای مخاطب جنبه آموزشی دارد تهیه کنید نتیجه خوبی میگیرید. مثلا در آن آموزش مدل مو، رنگ یا میکاپ را بصورت گام به گام توضیح دهید . با این کار قطعا تاثیر زیادی روی مخاطب می گذارید و ترغیب می شود شما را دنبال کند. چیزی که همواره بدنبال آن هستید. به علاوه اینکه این پیام را به آن ها می دهید که کارتان را بلدید و می تواند به شما اعتماد کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم ویدیویی بگیرید. آن را با کمک یک یا چند مورد از نرم افزارهایی که گفتیم ادیت کنید. بعد از آن ویدیو را در وب سایت یا شبکه های اجتماعی منتشر کنید.

تهیه ویدیویی شامل عکس های مناسب و جالب

از محصولات زیبایی که می خواهید ارائه دهید و کارهایی که انجام داده اید تعدادی عکس بگیرید. مثلا می توانید از عکس های مشتریان و کارهایی که کرده اید استفاده کنید. یا اینکه می توانید از بخش های مختلف سالن خود عکس و ویدیو بگیرید. سپس از برنامه quik برای تبدیل آن ها به ویدیو و ویرایش آن ها استفاده کنید. برای جذابیت بیشتر آن پیشنهاد می کنیم برای آن تم و عنوان هم انتخاب کنید.این کار به هماهنگ بودن پست های شما کمک می کند.

ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی

پیشنهاد می کنیم مقاله دکور سالن زیبایی را بخوانید:

دکور سالن زیبایی: ۷ نکته برای آن که مشتریان احساس بهتری داشته باشند

اضافه کردن متن های متحرک به ویدیو

 اگر به عکس یا ویدیو نوشته اضافه کنید فهم مخاطب بیشتر می شود و به آن بیشتر توجه می کند. مثلا می توانید روی عکس هایی از  مشتریانی  که برایشان  کار انجام داده اید یا محصولاتی که می خواهید ارائه دهید متن هایی متحرک اضافه کنید و با یکی از برنامه هایی که گفته شد آن را ویرایش کنید. یکی از هدف های شما از ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی توجه مخاطب است که با این کار محقق می شود.

 چگونه مشتریان را به دیدن ویدیوهایتان ترغیب کنید؟

اگرهمین حالا به فکر انجام ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی خودتان افتاده اید یک قدم از رقبایتان جلو هستید. این را بدانید همه این ها بدون وجود مشتری ارزشی ندارد و همواره به مشتریانی که ویدیوهای شما را ببینند نیاز دارید. در ادامه به برخی از نکاتی اشاره کرده ایم که برای ارائه بهتر ویدیوهایتان در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام یا فیس بوک می تواند به دردتان بخورد.

نکاتی برای بیشتردیده شدن ویدیو در اینستاگرام

لینک وب سایتتان را در استوری اینستاگرام قرار دهید.اگرشما یک اکانت بیزنس داشته باشید (یعنی با بیش از ۱۰۰۰۰فالوئر) می توانید در استوری های خود لینک قرار دهید. اینکه لینک وب سایت را در استوری قرار دهید می تواند مخاطبانتان را به صفحه وب سایتتان بکشاند.

از قابلیت cutstory برای پست کردن ویدیوهای طولانی تر در استوری های اینستاگرام استفاده کنید: از انجا که استوری فقط تا ۱۵ ثانیه می تواند طول بکشد این قابلیت می تواند کمک کند که ویدیوهایی طولانی مدت تر که یکی بعد از دیگری بصورت پشت هم می آیند را در اینستاگرام قرار دهید. پیشنهاد دیگری که داریم این است که از قابلیت بومرنگ غافل نشوید. بومرنگ جذابیت بیشتری دارد و در دسترس است.

برای اینکه در مورد فعالیت در اینستاگرام بیشتر بدانید حتما مقاله زیر را بخوانید:

بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی: ۳ اشتباهی که اکثرا مرتکب می شوند.

نکاتی برای بیشتردیده شدن ویدیو در فیس بوک

قبل از آن که به این قسمت بپردازیم، لازم است به شما خانم رییس بگویم درست است که فیس یوک فیلتر است. اما تلگرام، یوتیوب و یا حتی توییتر نیز همین حالت را دارد و مردم ایران همچنان از آن ها استفاده می کنند. فیس بوک ابزارهای بسیار زیاد و متنوعی برای کسب و کارها دارد و می توان از آن ها استفاده کرد. بد نیست کمی هم به این شبکه اجتماعی فکر کنیم تا بتوانیم گسترده تر، متنوع تر و حرفه ای تر عمل کنیم.

سعی کنید یک ویدیو در قالب معرفی دربالای صفحه اصلی خود قرار دهید.اگر زمان زیادی را صرف کرده اید تا یک ویدیوی خوب داشته باشید ،حتما نمی خواهید بعد از یک روز ناپدید شود، درست است؟ اگر یک ویدیوی خاص مثلا مربوط به معرفی خود دارید که فکر می کنید تاثیر گذار است بهتر است آن را بالای صفحه فیس بوکتان قرار دهید. این چیزی است که وقتی کاربر صفحه شما را باز می کنند آن را می بیند. پس سعی کنید توجهش را جلب کنید.

برای کاور فیس بوکتان از یک ویدیوی جذاب استفاده کنید: بجای اینکه برای کاور صفحه خود از عکس استفاده کنید پیشنهاد میکنیم از یک عکس های متحرک در قالب ویدیو استفاده کنید تا جذابیت بیشتری به صفحه شما بدهد.

و در آخر

هرچند که ویدیو گرفتن احتمالا برایتان  یک کار دلهره آوراست اما این را بدانید که ویدیو مارکتینگ برای سالن زیبایی یکی از قدرتمندترین روش های بازاریابی است که می توانید به وسیله آن مشتریان بیشتری را به سمت خودتان جذب کنید. همچنین می توانید با حضورتان برای خود یک برند قوی آنلاین خلق کنید. استفاده از برنامه هایی مثل Premiere Clips,Camtasia ,quik,legend, می تواند به شما کمک کند ویدیوهای خوب و حرفه ای برای معرفی بیشتر کسب و کار زیباییتان و جذب بیشتر مشتری درست کنید. پس همین الان شروع کنید تا از رقبای خود که در این زمینه فعال هستند جا نمانید.

 

ورود به وبلاگ hiladyboss

دانلود نسخه PDF

اسم آرایشگاه زنانه

هر سوالی درباره این مقاله دارید همین پایین کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *