اسم آرایشگاه زنانه: نکاتی که قبل از انتخاب باید بدانیم

اسم آرایشگاه زنانه

سلام خانم رئیس، قبل از شروع خواندن این مقاله درباره  اسم آرایشگاه زنانه، پیشنهاد می کنیم ویدئوی زیر را ببینید.

اگر تاکنون با این دغدغه مواجه شده اید که اسم آرایشگاه زنانه خود را چه چیزی بگذارید. یا در مرحله ای هستید که بین چند گزینه تردید دارید. یا اینکه هنوز هیچ ایده ای در مورد آن ندارید، قطعا این مقاله می تواند به شما کمک کند.

اسم آرایشگاه زنانه اولین چیزی است که با آن شما را می شناسند. و با شما ارتباط برقرار می کنند. مثل اسم خودتان که قبل از اینکه در موردتان شروع به صحبت کنند آن را به زبان می آورند. شما به واسطه اسم آرایشگاه زنانه خودتان برند می شوید. و همه با این عنوان شما را می شناسند. پس پیشنهاد ما این است به سادگی از این مسئله نگذرید و زمانی را برای آن صرف کنید.

اسم آرایشگاه زنانه

در این مقاله ما می خواهیم به شما بگوییم:

از کجا باید شروع کنید؟

-برای انتخاب یک اسم آرایشگاه زنانه خوب چه نکاتی را لازم است بدانید؟

-چگونه انتخاب خود را قطعی کنید؟

با ما همراه باشید تا جواب این سوالات را بگیرید. همچنین پس از آن بتوانید وارد فاز بعدی تاسیس سالن زیبایی خودتان شوید.

برای انتخاب اسم آرایشگاه زنانه از کجا باید شروع کنیم؟

در این مرحله به خودتان سخت نگیرید. چون نیازی نیست گزینه ایده آلی به ذهنتان برسد. برای آن نیاز به زمان و مکان خاصی ندارید. هر جا و هر زمان که اسمی به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید. یا این که می توانید در جمع دوستان و خانواده نظر آن ها را بخواهید و از آن ها استفاده کنید. هر چیزی که گفته می شود را یادداشت کنید. تا بعدا در مورد هر کدام بتوانید فکر کنید. خیلی از ایده های خوب در همین فضاهای بارش فکر پیدا شده اند.

اسم آرایشگاه زنانه

یا حتی می توانید برای استفاده از پیشنهادات بقیه از شبکه های مجازی استفاده کنید. ایده های خوبی از این طریق ممکن است به سراغتان بیاید. در مورد هر کدام از آن ها سر فرصت فکر کنید و جوانب آن را بسنجید.

برای انتخاب یک اسم مناسب چه نکاتی را لازم است بدانیم؟

اسمی که به عنوان اسم آرایشگاه زنانه خودتان انتخاب می کنید قرار است مدت زیادی همراه شما باشد. پس نیاز است برای انتخاب بهترین گزینه نکاتی را بدانید. دراین مقاله ما مجموعه نکات مفیدی را گفته ایم. با ما همراه باشید تا درادامه به آن ها اشاره کنیم.

 • می خواهید سالن زیبایی شما چه تصویر ذهنی برای مشتری ایجاد کند؟

با شنیدن اسم آرایشگاه شما دوست دارید مشتری چه حسی نسبت به فضایی که وارد آن می شود پیدا کند؟ فرض کنید اسمی که برای سالن خود انتخاب کرده اید “آرامو” باشد. با شنیدن این اسم مشتری تصور می کند قرار است وارد محیطی آرام و دلنشین و لذت بخش شود. اینکه بتوانید در احساس مشتری نسبت به خود تاثیرگذار باشید کمک زیادی به جذب او می کند. سعی کنید اسم آرایشگاه زنانه شما با ماهیت و فضای سالن شما هماهنگی داشته باشد. به گونه ای که هم ترغیب شود خدمات شما را امتحان کند. همچنین با ورود به سالن شما به این هماهنگی پی ببرد. همان طور که اگر اسم مناسب نباشد ممکن است فرصت تجربه کردن شما را به خودش ندهد.

در مورد احساس مشتری نسبت به سالن زیبایی شما در مقاله دکور سالن زیبایی نیز صحبت کرده ایم. که پیشنهاد می کنیم آن را مطالعه کنید:

دکور سالن زیبایی

اسم آرایشگاه زنانه

 • بازار هدف شما چه کسانی هستند و چقدر آن ها را می شناسید؟

وقتی هدف شما جذب مشتری است چگونه بدون شناخت آن ها و نداستن ویژگی های آن ها می توانید موثر واقع شوید؟ در مورد مشتریان و بازار هدفتان لازم است به سوالاتی جواب دهید. مثلا اینکه:

میانگین سنی آن ها چقدر است؟

بیشتر چه رده سنی را هدف قرار داده اید؟بیشتر مجرد هستند یا متاهل؟

از چه قشر اجتماعی یا فرهنگی هستند؟

و…

اسمی که انتخاب می کنید شاید همه را راضی نکند. اما همین که نظر اکثریت مخاطب هدف شما را جلب کند کافیست. پیشنهاد ما این است که مشتریان را اولویت بندی کنید و طبق آن تصمیم بگیرید. بهترین مشتریان شما چه کسانی هستند؟! گزینه ای را انتخاب کنید که آن ها را جذب کند.

 • چه تمایزی نسبت به رقبایتان دارد؟

اگر مشابه دیگران باشید چطور می خواهید ثابت کنید که برند شما نسبت به آن ها برتری دارد؟ به دنبال تفاوت باشید. این تفاوت از اسم شروع می شود و در جریان کار موارد دیگری را در بر می گیرد. پس در انتخاب اسم آرایشگاه زنانه خود خلاق باشید. گزینه ای را انتخاب کند که در عین سادگی، منحصر و متمایز باشد. پیشنهاد می کنیم از گوگل استفاده کنید. برای اینکه مطمئن شوید که اسم مد نظرتان توسط افراد دیگری انتخاب نشده باشد.چون دراین صورت ممکن است مشتریان اشتباه کنند و گیج شوند.  تمایز عاملی است که باعث می شود در ذهن بمانید و شما را فراموش نکنند.

این روزها متاسفانه این اتفاق در بسیاری از کسب و کارها رخ داده است. می بینیم که از یک برند چندین فروشگاه یا سالن وجود دارد. این مسئله نه تنها کمکی به جذب بیشتر مشتری نمی کند. بلکه متوجه می شود که شما هیچ برتری و ابتکاری از خودتان نداشته اید.

 • برای طراحی لوگو مناسب است؟

اگر دوست داشته باشید برای سالن خود لوگو داشته باشید بهتر است این موضوع را بررسی کنید که: آیا این اسم برای طراحی لوگو مناسب است یا نه؟ داشتن لوگو به برند شدن شما کمک زیادی می کند.

اسم آرایشگاه زنانه

 • چقدر با فعالیت هایی که می خواهید انجام دهید مرتبط است؟

نکته دیگری که در انتخاب  اسم آرایشگاه زنانه باید به آن توجه کنید این است که اسم مورد نظرتان با فعالیت هایی که قرار است در سالن انجام دهید و حرفه ای که دارید هماهنگ باشد. فرض کنید اسم سالن خود را “لاک قرمز” بگذارید، جذابیت این اسم زمانی مشخص می شود که تمام فعالیت ها در زمینه ناخن باشد. علاوه بر آن مشتری نیز دچار ابهام نمی شود و حرفه شما برایش روشن می شود.

پس اگر می خواهید کار خود را در یک زمینه خاص شروع کنید. یا اینکه بعد از مدتی آیتم های دیگر به آن اضافه کنید شاید مجبور باشید اسم سالن را عوض کنید؛ اشتباهی که هزینه زیادی برایتان دارد. چون احتمالا برای اسم قبلی زمان و هزینه زیادی را صرف کرده اید تا تبدیل به برند شود. و حالا با تغییر اسم مجبورید همه آن کارها را مجددا انجام دهید.

علاوه بر این این کار ممکن است مشتریانتان را دچار اشتباه کند و فکر کنند که سالن جدید متعلق به شخص دیگری است. پس به مشتریان احتمالی که از دست می دهید هم فکر کنید.

 • آیا این اسم به راحتی در ذهن می ماند؟

اگر قصد دارید سالن خود را برند کنید، باید به دنبال اسمی باشید که بخوبی در خاطر مشتریان بماند و آن را فراموش نکنند. تا هر زمان که بخواهند شما را معرفی کنند براحتی شما را به یاد بیاورند. برای بیاد ماندنی بودن بهتر است اسمی که انتخاب می کنید، متمایز و در عین حال ساده باشد. همچنین اینکه پیچیدگی خاصی نداشته باشد.

اگر اسم آرایشگاه زنانه شما به خوبی در ذهن مشتریان بماند علاوه بر این که در شناخته شدن شما تاثیر خوبی می گذارد باعث می شود حس خوبی به مشتری بدهد. چون شما را به راحتی به خاطر می آورد. می توانید برای سنجیدن این مسئله لیستی شامل چندین اسمی که مدنظرتان است را به تعدادی از دوستانتان بدهید. تا ببینید کدام یک بهتر در ذهن آن ها می ماند.

 • شکل ظاهری، ریتم و قافیه مطلوبی دارد؟

حال فرض کنید اسمی که انتخاب کرده اید تمام موارد بالا را داشته باشد. اما ظاهر و ریتم و صدای آن مناسب نباشد. خودتان به عنوان مشتری جذب آن می شوید؟! طبیعتا اسمی که انتخاب می کنید باید از نظر ظاهری، صدا و ریتم مطلوبیت کافی را داشته باشد. و همچنین طول آن زیاد نباشد؛ این موارد کمک می کند که اسم آرایشگاه زنانه شما بهتر نیز در ذهن مشتری بماند.

مثلا پیشنهاد ما این است اگر می خواهید ترکیبی از کلمات استفاده کنید بهتر است همه آن ها با یک حرف شروع شوند. هم اینکه با هم هماهنگی آوایی داشته باشند. به عبارتی قافیه و ریتم مشخصی داشته باشد تا از این طریق هم گوش نوازتر باشد هم بهتر در خاطر بماند. یا مثلا می توانید اسمی انتخاب کنید که با اولین یا آخرین حرف الفبا شروع شود.به این دلیل که شاید فردی بخواهد لیست اسامی را به ترتیب حروف الفبا جستجو کند. معمولا ابتدا و انتهای لیست بیشتر دیده می شود. شاید فرصت اینکه وسط لیست را چک کند نداشته باشد.

 • آیا به راحتی قابل تشخیص و تلفظ است؟

برخی کلماتی که به عنوان اسم آرایشگاه زنانه خود انتخاب می کنید ممکن است به یک گویش یا زبان خاص باشد که مشتری نه معنی آن را بداند و نه حتی بتواند آن را به درستی تلفظ کند. پس برای اینکه خود را متمایز کنید لزومی ندارد از اسامی سخت و پیچیده که ابهام ایجاد می کند استفاده کنید. به علاوه اینکه اگر تلفظ آن راحت باشد هم بهتر در خاطر می ماند و هم اینکه بهتر می توانید آن را به دیگران معرفی کنید.

برخی اوقات اسم هایی می بینیم که ترکیبی از حروف و اعداد هستند، این اسامی در حالیکه اینکه جذابیت خاصی دارند اگر به شکلی باشد که نتوان براحتی آن را تشخیص داد ممکن است تاثیر خوبی نداشته باشد.

 • برای اسمی که انتخاب کرده اید دامنه آزاد یا پروفایل آزاد در شبکه های اجتماعی وجود دارد؟

اگر تاکنون برنامه ای برای فعالیت در فضای دیجیتال نداشته اید، احتمالا در آینده به آن نیاز پیدا می کنید. مورد دومی که گفته شد مربوط به شناخت بازار هدف بود. بنظرتان به روش های سنتی می توان به راحتی به این شناخت رسید؟ با اندک فعالیتی در فضای مجازی از جمله شبکه های اجتماعی به نقش پررنگ آن در صنعت زیبایی پی می برید.همچنین متوجه می شوید که دیگر روش های سنتی به تنهایی پاسخگوی موفقیت نیست. روش های سنتی جای خود را به روش های دیجیتال داده است. راه های زیادی برای فعالیت در فضای دیجیتال وجود دارد.موثرترین آن ها با توجه به صنعت زیبایی که در آن فعال هستید داشتن یک وب سایت و صفحه اینستاگرام است.

در مورد فعالیت در شبکه اینستاگرام پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه کنید:

بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی

اسم آرایشگاه زنانه

پس حداقل این احتمال را در نظر بگیرید که در آینده می خواهید کسب و کار خود را وارد این فضاها کنید. برای اسم آرایشگاه زنانه خود، آزاد بودن دامنه(برای وب سایت) یا پروفایل شبکه ای که می خواهید در آن فعالیت کنید را چک کنید. حتی می توانید قبل از افتتاح سالن صفحه مخصوص به خود در شبکه های اجتماعی  را ثبت کنید تا خیالتان راحت شود.

برای اینکه در مورد وب سایت سالن زیبایی بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید:

وب سایت سالن زیبایی خود را با این ۳ راه به ماشین پولسازی تبدیل کنید

اگر هنوز برای فعالیت در فضای دیجیتال برنامه ای ندارید پیشنهاد می کنیم حتما به این موضوع فکر کنید. نگران بقیه مراحل آن نباشید چون تیم های لیدی باس می تواند به شما در این مورد کمک کند.

چگونه انتخاب خود را قطعی کنید؟

اگر به مرحله ای رسیده اید که بین چند گزینه تردید دارید. یا اینکه نمی دانید کدام نام را بعنوان اسم آرایشگاه زنانه خودتان انتخاب کنید. با ما همراه باشید تا شما را از این شک و تردید نجات دهیم. برای راحت تر کردن تصمیم گیری چک لیستی از معیارهای گفته شده درست کرده ایم. برای هر مورد می توانید امتیازهای ۱ تا ۵ را به ترتیب کم به زیاد در این جدول وارد کنید. امتیاز هر کدام را محاسبه کنید. در نهایت گزینه ای که بیشترین امتیاز را دارد انتخاب کنید. این چک لیست را می توانید به دیگران هم بدهید و در نهایت میانگین آن را در نظر بگیرید.

فایل چک لیست را می توانید در زیر دانلود کنید و آن را تکمیل کنید.

چک لیست اسم آرایشگاه زنانه

با کمک نکاتی که گفتیم و چک لیستی که در اختیار دارید همین حالا قدم انتخاب اسم آرایشگاه زنانه را بردارید. برای قدم های بعدی باید اولین گام را بخوبی بردارید و راه خود را هموار کنید.

در آخر لازم است به شما تبریک بگوییم بابت این که تصمیم گرفته اید کسب و کار مستقل خود را راه بیندازید و مسئولیت آن را به عهده بگیرید. و تبریک دوم بخاطر این که از همان ابتدای راه ما را پیدا کرده اید. می توانید در هر مرحله ای از کسب و کار سالن زیبایی با ما همراه باشید تا بتوانید بهتر این مسیر را طی کنید و از افراد دیگری که در این صنعت هستند جلو بیفتید.

ورود به وبلاگ hiladyboss

دانلود نسخه PDF

اسم آرایشگاه زنانه

هر سوالی درباره این مقاله دارید همین پایین کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنید.

4 در مورد “اسم آرایشگاه زنانه: نکاتی که قبل از انتخاب باید بدانیم”

 1. سلام من میخوام یه سالن بزنم ونیاز به کمکتون دارم برای راه اندازی
  ممنون میشم دراین زمینه کمکم کنید

  1. من یه دفتر خدماتی دارم اگه بخواید میتونم ارایشگاه شما یا هر کاری که دارید رو برند کنم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *