دکور سالن زیبایی: ۷ نکته برای آن که مشتریان احساس بهتری داشته باشند

دکور سالن زیبایی

سلام خانم رئیس، قبل از شروع خواندن این مقاله درباره  دکور سالن زیبایی پیشنهاد می کنیم ویدئوی زیر را ببینید.

دکور سالن زیبایی یکی از مهمترین ابزارها در حرفه شماست. مشتری های شما از لحظه ای که وارد سالن زیبایی تان می شوند، احساس اولیه ای در آن ها شکل می گیرد. این احساس اولیه همان تاثیرگذاری اولیه یا first impression است. تاثیرگذاری اولیه یک قضاوت ناخودآگاهی است که با برخورد اول در ذهن مشتریان شکل می گیرد. البته در مقالات آینده بیشتر راجع به تاثیرگذاری اولیه صحبت میکنیم.

تاثیرگذاری اولیه در کسب و کارتان، دکور سالن زیبایی شما است. به همین علت باید راجع به دکور سالن زیبایی خود نکاتی را بدانید. هر جزییاتی را که مشتری شما می بیند، قسمتی از خاطراتش می شود. اما همیشه دکور سالن جزییات و رفتار ظاهری نیست، در حقیقت مهم ترین بخش آن منطبق بودن دکور سالن زیبایی با اندازه ی فضای شماست. طراحی فضای کوچک سخت است این احتمال هست،که اگر فضای شما کوچک باشد، شلوغ و پر ازدحام و پر از وسیله به نظر برسد.

با توجه به این موضوع، ما ۷ نکته راجب به دکور سالن زیبایی را گرد هم آورده ایم تا بتوانید اثرگذاری اولیه مناسبی میان مشتریانتان داشته باشید!

۷نکته در مورد دکور سالن زیبایی

کیفیت ابزار سالن زیبایی

به هنگام انتخاب اجناس سالن زیبایی به کیفیت اجناس سالن خود دقت کنید. چرا که یکی از مهم ترین جنبه های دکور سالن زیبایی شما همین است. دقت کنید منظور ما وسایل و ابزار گران قیمت و لوکس نیست!

پذیرش سالن زیبایی

درست است که دکور سالن زیبایی شما یک بحث کاملا تخصصی است، اما رعایت کردن چند نکته ساده چندان سخت نیست. به طور مثال اگر دیوار قسمت پذیرش سالن زیبایی شما بلند باشد، ما دو پیشنهاد داریم: ·

  • از هنر به درستی استفاده کنید و قطعه مناسبی را برای دیوار آن قسمت در نظر بگیرید.
  • رنگ دیوار را با دقت انتخاب کنید.

انتخاب یک اثر هنری تاثیرگذار در یک دیوار کامل کافی است

وقتی موضوع دیوار بلند است، همیشه مساله ای که ذهن ما را درگیر میکند این است که آیا باید آن را پر از تابلوهای هنری کنیم یا خیر؟ اگر پر کنیم سالن ما شلوغ نمی شود؟ اگر کمتر بگذاریم چه می شود؟ حتی وقتی تصمیم خودمان را میگیریم نمیدانیم از چه آثاری استفاده کنیم؟ آیا باز هم از عکس های تکراری مدل عروس و آرایش بگذاریم؟ کلیشه ای و تکراری نیست؟ این ها به نظر ایده خوبی می آید، اما صرفا بهترین نیست. در برخی مواقع (و با توجه به سبک پذیرش منطقه شما) یک اثر هنری از نظرشما جذاب ولی از نظر مشتریان جالب به نظر نیاید. در بعضی حالات انتخاب الگوهای ساده در دکور سالن زیبایی به شما کمک خواهد کرد که در فضای حتی کوچک تنوعی ایجاد کنید.

دکور سالن زیبایی

مثلا در اینجا با استفاده از ترکیبی جذاب ولی تک رنگ از لوگوی سالن زیبایی دیوار را پوشش داده است که این هم باعث ماندگاری طرح ولوگوی شما در ذهن بیننده می شود وهم از نظر گرافیکی جذابیت دارد و روی مشتری اثر گذار است.

رنگ دیوار: رنگ هرچی روشن تر بهتر

همان طور که در ابتدا گفته شد، ترفند دوم دکور سالن زیبایی بسیار ساده است: هرچه رنگ دیوارها روشن تر باشد بهتر است. انتخاب یک رنگ روشن برای دیوار شما کمک می کند تا در سالن زیبایی احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

دکور سالن زیبایی

در تصویر بالا می بینید دیوارهای روشن هم باعث نور بهتر سالن زیبایی و نیز بزرگ تر دیده شده اند. همچنین استفاده از رنگ های روشن برای طولانی مدت برای مشتری و مخصوصا کارکنان شما خسته کننده نمی شود.

استفاده از گیاهان

تلاش کنید تا  مشتریان شما به گیاهان توجه کنند. توصیه من این است که گیاهانی را از سقف آویزان کنید. برای این قسمت از دکور سالن زیبایی خود می توانید ابتدا با یک متخصص گل و گیاه مشورت کنید و بعد وارد عمل شوید. با این کار شما می توانید توجه مشتریان را از فضای داخلی دور کنید. علاوه بر این، گیاهان بلند مانند انجیر سرخ مایل به قرمز، نگاهی جذاب و دلنشین به فضای داخلی شما بدون هزینه زیادی می دهد. گیاهان می توانند آلودگی های ناشی از مواد شیمیایی که در هوا پخش هست را به خود جذب کنند. شما با استفاده از گیاهان به سلامت کارکنان و مشتریان احترام میگذارید. البته یادتان باشد هرکار مفیدی که برای سالن زیبایی خود انجام می دهید را حتما به دیگران نشان دهید.

دکور سالن زیبایی

در تصویر بالا می بینید استفاده از گیاه روح تازه ای به سالن زیبایی شما می دهد و گیاهی که به آن خوب رسیدگی شده باشد نشان از توجه و دقت نظر و روح لطیف شماست. این موضوع می تواند در ذهن مشتری به خوبی بماند و در زمان انتظار نگاه مشتری را به خود جذب کند. واقعا که این ایده برای دکور سالن زیبایی عالی است.

تعادل نور در دکور سالن زیبایی شما با چراغهای کم نور و پرنور

توجه کنید که برای روشنایی سالن زیبایی خود از تمام نور طبیعی سالن استفاده کرده باشید و از روشنایی شدید فلوئورسنت خودداری کنید، چون نوع نور آن به هیچ وجه تاثیر خوبی در نشان دادن رنگ موهای مشتریان نخواهد داشت. هم چنین با جهت‌دهی مناسب به نور، می‌توان سالن زیبایی را زیباتر نمایش بدهید البته دقت کنید شدت و اثر در همه جا یکسان نباشد در انتخاب رنگ نور از هر دو رنگ زرد و سفید استفاده شود چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. رضایت مشتری زمانی جلب می شود که چهره ی خود را با نور پردازی مناسب  ببیند که این امر نیازمند داشتن نور مناسب در اطراف آینه دکور سالن زیبایی شما است.

این که مشتری روی صندلی در محیط سالن چگونه به نظر برسد بسیار مهم است. اگر مشتری حس خوبی نسبت به ظاهر خود داشته باشد، تجربه مثبتی از کسب و کار شما خواهد داشت و تضمین کننده مراجعه مجدد او و در نتیجه افزایش درآمد شما خواهد بود. ساده‌ترین راه برای از بین بردن سایه‌ها از چهره مشتری قرار دادن نور در هر دو طرف آینه است تا نور مستقیم تامین شود. برای این منظور هم باید از لامپ‌هایی با نور گرم استفاده کنید. استفاده از لامپ‌های کوچک مجزا احتمال ایجاد سایه را بیشتر می‌کند. در چنین مواردی، روشنایی دیواری به سمت صورت بهترین گزینه است.

دکور سالن زیبایی

دکور سالن زیبایی

در تصاویر بالا می بینید که نور پردازی مناسب چقدر می تواند تاثیر مثبتی در نگاه مشتری داشته باشد. بطور مثال در سالن زیبایی بالا در قسمت پذیرش از نورهای کمتر و ملایم که چشم را خسته نمی کند و در قسمت اصلی سالن زیبایی زیبایی از چراغ های پرنورتر استفاده شده است. تا مشتری بعد از انجام کار خود، خود را با رنگ ولعاب و در نور مناسب ببیند.

انتخاب مبلمان قسمت پذیرش

به جای اینکه در فضای پذیرش خود از چندین مبل کوچک استفاده کنید، چرا مبل طولی نمی گیرید که در یک کاناپه کامل قرار می گیرید؟ فقط به خاطر اینکه فضای شما کوچک است به این معنا نیست که مبلمان شما باید کوچک باشد. فقط اطمینان حاصل کنید که کل اتاق را نمی گیرد. مبل های بلند در منطقه پذیرش که فضای کمی دارد می تواند برای عبور مشتریان از  کنار یکدیگر برای رسیدن به میز و یا نشستن و منتظر ماندن برای خدمات خود سختی ایجاد کند، پس در انتخاب مبلمان باتوجه به فضا بسیار دقت کنید.

دکور سالن زیبایی

مثلا در سالن زیبایی زیبایی بالا فضای بطور کامل استفاده شده است و افراد بیشتری می توانند از فضای نشیمنگاه استفاده کنند که در این مدت هم می توان روی میز مجلات زیبایی و نمونه کارهای خود را قرار داد تا زمان برای مشتری به کندی نگذرد.

البته، بسته به بودجه شما، فضای زمان و واقعی، ممکن است نتوانید همه این ها را انجام دهید. اما اگر احساس می کنید که منطقه پذیرش شما کمی تنگ است، شاید بهترین گزینه تصمیم برای تغییر آن است.

خلاق بودن

از خلاقیت خود برای دکور سالن زیبایی استفاده کنید. با استفاده وسایل سالن زیبایی مثل سشوار یا قیچی ها قدیمی که به دیگر قابل استفاده نیستند می توان یک دکوری جذاب درست کرد.

دکور سالن زیبایی

دکور سالن زیبایی

چیز دیگری که هر سالنی باید داشته باشد لوازم، تجهیزات و ابزار است، پس چرا از آن‌ها برای نمایش خلاقیت استفاده نکنید؟ لازم نیست لوازم از کار افتاده باشند تا به منظور تزیینات دکوری از آنها استفاده کنید، می‌توانید مثلا بجای قایم کردن رنگ موها در کمد، رنگ‌ها را روی شلف‌ها و درکنار هم با ترتیب زیبایی بچینید.

به عبارت ساده‌تر، حالا که بهرحال باید بخش زیادی از بودجه‌تان را صرف خرید ابزار و تجهیزات کنید چه بهتر که صرفه جویی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید و از همان تجهیزات برای زیباتر شدن فضا هم استفاده کنید. می‌بینید لازم نیست هزینه هنگفتی صرف دکور سالن زیبایی خود کنید. می‌توانید بخش عمده پولتان را صرف خرید تجهیزات ضروری کنید و از همان‌ها برای تزئین خلاقانه استفاده کنید. با همین چند نکته ساده و کم هزینه می‌توانید فضایی منحصر بفرد خلق کنید و با محیط ساده دوستانه آن مشتریان بیشتری را جذب کنید.

همه فضاها را در نظر بگیرید

هر جا که مشتری شما می بیند بازتابی در مورد کسب و کار شما است و نیاز به تفکر و توجه دارد پس دقت کنید که با اندیشه و هنر خود فضای خالی را به درستی پرکنید. همچنین همه ی قسمت ها را در تم و درجه یک نگه دارید. پس سعی کنید همین الان باتوجه به بودجه وفضای موجود دست به تغییر دکور سالن زیبایی خود بزنید و دراین باره از مشتریان و کارمندان خود نظرخواهی کنید و سپس دست به کار شوید.

دکور سالن زیبایی به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های خاص و منحصر بفردی است. دیوارها و سقف های گچ بری شده، حضور مبلمان هایی که عمدتا چوبی هستند. وسایل دکوری از جنس چوب و حکاکی شده ، سقف های بلند در این سبک، پرده های خاص و در بیشتر موارد با طراحی خاصی، همچنین استفاده از رنگ طلایی، کرم ، قهوه ای و سفید فضایی سرشار از آرامش را برای فضا به وجود می آورد. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی سرشار از نظم ها و تقارن است.

دکور سالن زیبایی

دکور سالن زیبایی به سبک  مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است. همچنین استفاده از اشکال انتزاعی (در طبیعت موجود نیست و ساخته ذهنی است) عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمی شود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است. مهمترین ویژگیهای این سبک استفاده از شکل های هندسی زاویه دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه است. مبل ها شکل ساده تری دارند معمولاً از چرم استفاده می شود یا اینکه تمام پارچه، هستند.

دکور سالن زیبایی

شما می توانید از هر کدام از این سبک ها استفاده کنید حتی می توانید ترکیبی از ۲سبک مدرن و کلاسیک داشته باشید. فقط در انتخاب چیدمان و مبلمان متناسب با فضای خود دقت کنید. می توانید اتاق های مهم مثل اتاق عروس و ماساژ صورت را جداگانه طراحی و چیدمان کنید تا آرامش بیشتری به مشتری بدهد.

در نهایت بدانید مسأله دکوراسیون و طراحی، کاملا تخصصی است. اما ما در های لیدی باس تمام تلاشمان این است که اطلاعات مفیدی را در زمینه مدیریت، راه اندازی و توسعه سالن زیبایی و آرایشگاه در اختیارتان قرار دهیم. این اطلاعات حاصل مطالعه و تحقیق در زمینه های مرتبط است.

ورود به وبلاگ hiladyboss

دانلود PDF کامل مقاله:

دکور سالن زیبایی

هر سوال یا دغدغه ای دارید، در زیر این مقاله بنویسید و ما در اسرع وقت به شما پاسخ می دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *