بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی : ۳ اشتباهی که اکثرا مرتکب می شوند

بازاریابی اینستاگرامی سالن زیبایی

سلام خانم رییس، قبل از شروع خواندن این مقاله درباره بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی حتما این ویدیو را مشاهده کنید:

قطعا نیازی نیست درباره اینکه بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی تان باید مهم ترین اولویت شما باشد برای شما صحبت کنیم. تنها کافیست بدانید که ۹۶% از برندهای مرتبط با زیبایی و برندهای آرایشی و بهداشتی، از اینستاگرام استفاده می کنند. ۴۲% از خانم ها برای مصرف لوازم و خدمات آرایشی و بهداشتی و تصمیم درباره اینکه بودجه خود را را در کدام سالن و با کدام برند خرج کنند، به شبکه های اجتماعی رجوع می کنند. شاید تنها نکته ای که لازم است بگویم تا بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی خود را جدی تر بگیرید این باشد که بدانید  سالن های شهرتان بیش از پیش در اینستاگرام فعالیت می کنند.

در هر حال با اینکه بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی بسیار مهم است. اما شاید بعد از مدتی فعالیت برای بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی تان ببینید که از طریق آن هیچ رزروی ندارید. یا اینکه لایک ها و کامنت ها بسیار اندک هستند. شاید فالوورهای شما با سرعتی که مد نظر شماست رشد نمی کنند.

موفقیت در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی، کاری تخصصی است و باید آن را به شیوه خاصی پیش ببرید. زیرا کسب و کار شما یک کسب و کار محلی در صنایع آرایشی و زیبایی محسوب می شود. پس اگر در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی موفق نیستید، احتمال دارد بعضی نکات را در از قلم انداخته باشید. در ادامه سه اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی را مرور می کنیم. اشتباهاتی که برای این سالن ها به قیمت از دست دادن فالوورهای بالقوه، رزروهای بالقوه و در نتیجه کم شدن درآمد شما تمام می شوند.

اشتباه شماره یک: بازدیدکنندگان صفحه تان را به انجام هیچ فعالیتی راهنمایی نمی کنید.

بازاریابی اینستاگرامی۱

برای بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی در نظر داشته باشید : اینستاگرام یعنی تصویر و تصویر و تصویر. مشتری های شما مشتاق دیدن آخرین رنگ موهای خاص و متفاوت شما و یا چهره خندان کارکنان سالن شما هستند. اما نهایتاً، هدف از همه این فعالیت ها داشتن یک فالوور وفادار و تبدیل او به یک مشتری وفادار است. به نظر می رسد که برخی سالن ها این واقعیت را فراموش کرده و نمی خواهند از صفحه گرانبهای اینستاگرامشان را برای اینکه افراد به سالنشان کشانده شوند، استفاده کنند. در ادامه می خوانید که

چطور می توان در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی به این هدف رسید:

پیشنهاد:

از یک لینک در بیوی خود استفاده کنید تا فالوورهای اینستاگرام شما، به صفحه خاصی از وب سایت سالن زیبایی تان بروند.

اگر ترجیح می دهید مردم به صورت آنلاین وقت مراجعه شان را رزرو کنند، این لینک می تواند آنها را به صفحه رزرو آنلاین ببرد. اگر می بینید اغلب مشتری هایتان درباره خدمات ارائه شده در سالن شما سؤال می کنند، می توانید لینک صفحه خدمات سایتتان را در بیو بگذارید.!

پیشنهاد:

آدرس، ایمیل و شماره تلفنتان را همیشه به روز نگاه دارید، به طوریکه دنبال کنندگانتان به راحتی روی آنها کلیک کنند.

آیا مایلید مشتریانتان قادر به تماس با شما باشند و با استفاده از یک کلیک ساده بتوانند محل آن را به آسانی پیدا کنند؟

بازاریابی اینستاگرامی

پیشنهاد خاص به عنوان هدیه:

همیشه فارغ از اینکه وب سایت شما چه جزئیاتی برای فالوورهایتان دارد، کاری کنید که روی گوشی همراه نیز درست و کامل دیده شود (و نه مانند تصویر زیر)

بازاریابی اینستاگرامی

اشتباه شماره دو: بعضی از تصاویرتان بی ربط یا بدون لوگو و نام سالنتان هستند.

اگر بدنبال موفقیت در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی تان هستید گشت و گذارهایی که در اینستاگرام صورت می گیرند را دست کم نگیرید! فالوورهای شما همواره هدف رگباری از تصاویر و فیلم ها هستند. پس باید خیالتان آسوده باشد که شما بیرون از گود نیستید. یعنی تصاویری که منتشر می کنید در میان انبوهی از تصاویر که آنها هر روز می بینند، باید شاخص و جذاب باشند. برای نتایج بهتر در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی خود، میزان دیده شدن برندتان را با هر بار پست گذاشتن در اینستاگرام بالا و بالاتر ببرید.

چطور می توان در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی به این هدف رسید:

پیشنهاد: سبک تصاویرتان را متفاوت و شاخص کنید.

به تصاویر زیر که کاری از Bleach London هستند نگاه کنید.

بازاریابی اینستاگرامی

این تصاویر نه تنها به نظر شگفت انگیز می رسند، بلکه از زیبایی شناسی خاصی (حالت های متفکر، تصاویر رنگارنگ، نمای نزدیک، و فقط با استفاده از بعضی ژست های خاص) بهره می برند که بیننده با دیدن آنها بلافاصله در ذهنش مرور می کند: «آها! یه عکس از Bleach London»، بدون اینکه نام برند را چک کرده باشد.

پیشنهاد: از رنگ های برند خود در هر پستی که می گذارید استفاده کنید.

تنها بخشی از جنبه های بصری برند شما در لوگو آن خلاصه می شود. یک روش دیگر در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی برای اینکه تصاویر خود را در برند خود یکپارچه سازید، این است که همیشه رنگ های برندتان در تصاویر، نوشته ها و متون، رنگ پس زمینه و غیره دیده شوند.

پیشنهاد ویژه: لوگو را نشان دهیم یا نه؟

یک سوال که همیشه برای بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی مطرح می شود این است: آیا لازم است لوگو سالن را در تصاویر اینستاگرام اضافه کنیم یا نه؟ اضافه کردن لوگو ممکن است در حد یک فضای بسیار محدود در گوشه تصویر باشد و یا به صورت کاملاً شاخص در بالای تصویر، با رنگ های مثبت یا منفی ایجاد کنید تا کاملاً جلب توجه کند.

مثبت بودن: این شیوه، روشی مناسب برای اینکه تصاویر بلافاصله بعد از دیده شدن، در ذهن بمانند است.

منفی بودن: این شیوه موجب می شود تصاویرتان در هماهنگی با هم و مانند مجموعه تصاویر کسب و کارها به نظر برسد. نتیجه اش این است که افراد با این ذهنیت که قرار است تصاویری تبلیغاتی مشاهده کنند پست هایتان را تماشا خواهند کرد.

پیشنهاد ما: حداقل یک ماه، از هر دو شیوه استفاده کنید و بررسی کنید از نظر تعاملی که با تصاویری بدون واترمارک و دارای واترمارک وجود خواهد داشت، هر یک از آنها چه بازخوردی خواهند داشت.

 

اشتباه شماره سه: استراتژی بازاریابی شما، محلی نیست.

واقعیت این است که معمولا در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی (در ۹۷ درصد موارد)  شما «بهترین» فالوورهایی را که ممکن است با شما در تعامل باشند دارید. آنها در بازار هدف شما هستند (از نظر سن، جنس، سبک زندگی و غیره) و در محدوده جغرافیایی ای که به سالن شما نزدیک است زندگی می کنند و یا رفت و آمد دارند. اما توجه داشته باشید در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی آنچه شما کار می کند، برای یک آرایشگاه در شهری دیگری کاربرد نخواهد داشت.

دلیل اینکه استراتژی های شما در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی نیز باید برای جذب افراد به صورتی صحیح هدف گذاری شوند همین است.

استراتژی ها برای موفقیت شما در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی تان باید به شیوه زیر باشند:

۱. در تمام تصاویر محل سالن را نیز تگ کنید (از امکان افزودن مکان در اینستاگرام استفاده کنید و اگر در فهرست پیش فرض نیست، مکان سالن خود را به آن اضافه نمایید).

۲. افرادی را که به آنجا آمده اند لایک و دنبال کنید.

۳. افرادی که اخیراً به محلی نزدیک به سالن شما آمده اند را دنبال کرده و با آنها تعامل ایجاد کنید.

۴. از هشتگ های صحیح برای هدفگ ذاری دقیق افرادی که مخاطب ایده آل شما هستند استفاده کنید. از جمله آنها می توان به هشتگ شهر و محله، هشتگ مدل موی محبوب در شهرتان و هشتگ های مانند آن اشاره نمود. هشتگ هایی که انتخاب می کنید باید با علایق مخاطبانتان مرتبط باشند.

بازاریابی اینستاگرامی

۵. در مناسبت ها و برنامه هایی که در محله شما یا اطرافش برگزار می شوند شرکت کنید تا به مرور سالن زیبایی خود را به یکی از نام های فعال و شاخص در شهرتان تبدیل سازید. مردم از دیدن نام ها و برندهای شاخص در میان خود لذت می برند.

۶. با یکی از کسب و کارهای محلی برای برگزاری ایونت و دیگر فعالیت های ویژه همکاری کنید (مثلاً استفاده از محصولات یکدیگر یا تبلیغ برای هم).

به پیشنهادهای بیشتر برای جهش بازدید در بازاریابی اینستاگرام سالن زیبایی نیاز دارید؟

کتابچه الکترونیکی « سالن های زیبایی مطرح در اینستاگرام موفق می شوند » را دانلود کنید. نگاهی بیاندازید به هفت سالن زیبایی و آرایشی برتر که کار پیدا کردن مشتری های جدید در اینستاگرام و بالا بردن تعداد دنبال کنندگانشان را به طور عالی پیش می برند.

 

ورود به وبلاگ hiladyboss

دانلود PDF کامل مقاله:

 

 

هر سوالی درباره این مقاله دارید همین پایین کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخ را دریافت کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *