بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی با ۳ گام ساده

بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی

برای اینکه با بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی آشنایی شوید ابتدا این ویدیو را مشاهده نمایید:

قطعا یکی از بکرترین روش ها برای جذب مشتری برای یک کسب و کار زیبایی بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی است. شاید خود شما تا بحال فرصت استفاده از ایمیل را نداشته اید. درست است که شاید بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی برای همه مشتریان شما کارساز نباشد، اما گروهی بزرگی از خانم های از ایمیل بسیار زیاد استفاده می کنند، بانوانی که می توانند مشتریان مناسبی برای یک سالن زیبایی باشند.

گروهی از خانم های تحصیل کرده که شغل آنها با کامپیوتر است (مانند بانوان دیزاینر، گرافیست ها، متخصصان طراحی وب سایت  و بسیاری دیگر) استفاده زیادی از ایمیل می کنند و متاسفانه در میان ایمیل های دریافتی آنان، جای معرفی خدمات سالن زیبایی شما خالی است.

همچنین امروزه که موبایل هوشمند در میان خانم ها همه گیر شده است و اکثرا با استفاده از ایمیل دسترسی دارند و بسیاری از فروشگاه های آنلاین مد و پوشاک زنانه به خوبی در حال استفاده از این فرصت بی نظیر هستند. به این دلایل است که ما بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی را بسیار نتیجه بخش می دانیم.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله:

بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی بسیار پرسود است!

شما فکر می کنید در دوران دیجیتال مهم ترین روش برای اینکه مشتری تازه پیدا کنید کدام است؟ تراکت؟ اینستاگرام؟ گفتگوی شفاهی؟ آیا علاقه مند هستید مخاطبین خود را – که ممکن است صرفاً دنبال کننده مطالب و پست هایتان باشند – به مشتری هایی وفادار تبدیل کنید؟

نظرتان درباره این حرف من چیست: روش دیگری نیز وجود دارد که می توانید به هدف مذکور برسید و در برابر مقدار زمانی که برای انجام آن صرف می کنید، ۳۸۰۰% بازده دارد! و آن بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی است.

بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی یکی از شیوه هایی است که معمولاً از قلم می افتد و به آن توجه کمی می شود. اما وقتی قرار باشد به بازاریابی میان مشتری های جدید و قدیمی خود بپردازید بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی بسیار نتیجه بخش است. بعلاوه اینکه، این شیوه تفاوت بسیار زیادی در حداقل های کاری شما ایجاد می کند، به این معنی که بازگشت سرمایه شما (مقدار زمان یا پولی که به دست می آورید در برابر مقدار زمان یا پولی که برای این کار خرج می کنید) ۳۸۰۰% می شود! به عبارت ساده آمارها نشان می دهد ۳۸ برابر پولی را که بخاطر بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی خود می پردازید سود می کنید.

حالا بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی را از کجا باید شروع کنیم؟

در ادامه یک شیوه سه مرحله ای را ساده به شما پیشنهاد می کنیم که به سرعت بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی خود را شروع کنید.

جمع آوری ایمیل برای بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی

 • از هر راه و فرصتی (حتی از وب سایت و اینستاگرام سالن تان) استفاده کنید و آدرس های ایمیل را به دست آورید و یک فرایند خودکار را برای این منظور در نظر بگیرید.

مهم ترین کار برای شروع بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی این است که بتوانید فهرستی مفصل از آدرس های ایمیل مشتری ها، بازدیدکنندگان، دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی و افرادی که قبلاً به سالنتان آمده اند را به دست آورید. به نظر ساده می رسد اما اگر بدانید تعداد کسب و کارهایی که از این شیوه غافل هستند – و در نتیجه چه جایگاه های مهمی را از دست می دهند – چقدر زیاد است، قطعاً تعجب خواهید کرد!

در ادامه برخی روش ها برای به دست آوردن آدرس ایمیل خانم ها را برای بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی می خوانید:

 • از طریق نرم افزار رزرو آنلاین و مدیریت ارتباط با مشتری
 • در وبسایت سالن زیبایی تان (در همین مطلب جزئیات بیشتری از این شیوه را خواهید خواند)
 • از طریق صفحه اینستاگرام
 • در داخل سالن زیبایی (قبل، حین و بعد از مراجعه افراد). می توانید از برنامه ها یا افزونه هایی روی یک تبلت استفاده کنید یا به سادگی آدرس ها را روی فرم طراحی شده ای بنویسید.
 • در پرونده ها و آرشیوهای قبلی (آدرس ایمیل مشتری های قبلی تان را پیدا کنید)
 • در زمان عضوگیری برای برنامه مشتریان وفادار یا باشگاه مشتریان سالن زیبایی تان

چگونه آدرس ایمیل ها را در وبسایت خود به دست آورید:

بیش از ۹۰% از مراجعه کنندگان شما به وبسایت یا صفحه اینستاگرام شما تا به امروز وارد آنها شده اند، نگاهی به آن انداخته و سپس از آن خارج شده اند، بدون اینکه اطلاعاتی از آنها پیش شما مانده باشد یا دوباره خبری از آنها شده باشد.

از دست رفتن این فرصت برای بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی شما بسیار بد است، اما در واقع روشی وجود دارد که می توانید با این افراد همیشه در ارتباط بمانید و به مرور آنها را به مشتری فعال که پول پرداخت می کند، تبدیل کنید:

کاری کنید که ایمیل خود را در فهرست ایمیل های شما وارد کنند. مثلاً به آنها پیشنهادی دهید که رد کردنش برای افراد بسیار سخت یا غیرممکن باشد.

مثلاً:

ترجمه تصویر: به باشگاه زیبایی ما ملحق شوید.

یک کارت تخفیف ۱۰ درصدی برای اولین مراجعه به سالن زیبایی ما دریافت کنید. اولین کسی باشید که از پیشنهادهای ویژه و تخفیف های ما خبردار می شود و هر ماه نیز از طریق مطالبی که ارسال می کنیم به صورت رایگان ایده ها و روش های پیشنهادی ما برای آرایش، زیبایی و مراقبت از موها و پوست خود را دریافت کنید.

ایمیل خود را وارد کنید.

به باشگاه زیبایی بپیوندید.

در اینجا سه ابزار برای اینکه بتوانید با مراجعه کنندگان به سایت سالن زیبایی خود در تماس بمانید، به شما پیشنهاد می دهیم تا از طریق آنها به کمک بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی بازدیدکنندگان وب سایتتان را به مشتری های فعال سالنتان تبدیل شوند:

فرم سازهای popup (مانند Layered popup): این ابزارها توجه بازدیدکنندگان وب سایت سالن زیبایی شما را – درست پیش از آنکه از آن خارج شوند- به خود جلب می کند. می توانید برای اولین مراجعه آنها درصورت وارد کردن ایمیل شان در این ابزار؛ یک تخفیف ده درصدی از خدمات سالن زیبایی تان پیشنهاد بدهید.
ابزارهای سامانه ایمیلی (مانند میلرلایت): این ابزار ها که برای من هم از بقیه جذاب تر هستند، ایمیل های خودکار و خبرنامه های ماهانه مورد نظر شما را به آدرس هایی که جمع آوری نموده اید ارسال می کنند. می توانید آنها را با حساب خود مرتبط سازید و به این ترتیب حتی نیاز نیست که به  آدرس ها را به صورت دستی وارد لیست ایمیل خود کنید.

مثلاً به راحتی یک ایمیل خوشامدگویی همراه با تخفیف پیشنهادی تان به محض اینکه فرد آدرس ایمیل خود را وارد می کند، توسط میلرلایت یا میل چی به آنها ارسال خواهد شد. البته هرچند استفاده از میل‌چی برای بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی ساده تر است، اما میلرلایت قالب های بهتری دارد و گزینه های اتوماتیک سازی بیشتری را در اختیارتان قرار می دهد.

 

ارسال ایمیل سالن زیبایی درست و مناسب

 

 • مشتریان خود را طبقه بندی کنید تا مطمئن شوید ایمیل مناسب به مشتری درست ارسال می شود.

 

لازم نیست شما از شیوه مشابهی برای همه مشتریان تان در بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی استفاده کنید. بلکه باید ایمیل های خود را طبقه بندی کنید، به این معنی که بر اساس علاقمندی و میزان مراجعه، پیشنهادهای متفاوتی را ارسال کنید و به این ترتیب فعالیت هایی که به عنوان بازخورد توسط مشتری صورت می گیرند نیز بیشتر شوند.

طبقه بندی یعنی می توانید مشتری های فعلی و قدیمی خود را جدا کنید. افراد سالمند و جوان را جدا کنید. و به همین ترتیب بر اساس مشخصات مختلف، فهرست های مختلفی از آدرس ها را داشته باشید که به کمک آنها ایمیل های ارسالی تان با ویژگی های این افراد تطبیق بیشتری خواهند داشت.

در ادامه چند مثال می آوریم داریم تا به کمک آنها بتوانید برای بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی تان با انواع مختلف ایمیل هایی آشنا شوید که می توانید به انواع افراد در فهرست آدرس های ایمیل بفرستید:

 • خانم های سالمند: پیشنهادهای ویژه افرادی که میانسال و سالمند هستند، به خصوص در مورد مراقبت های پوستی و نیز در مناسبت های مختلف مخصوص آنها.
 • افراد جوان تر: در مورد این افراد تمرکز بیشتری روی شبکه های اجتماعی داشته باشید (اینستاگرام) ، همچنین از تخفیف های دانشجویی و مناسبت های مختص جوانان (ولنتاین) نیز بهره بگیرید.
 • مشتری های قدیمی: در بروز رسانی مشتری های سالن خود، افرادی را که از قدیم مشتری شما بوده اند شامل تخفیف های ویژه کنید تا یک بار دیگر هم به سالن شما بیایند.

چگونه فهرست ایمیل ها را طبقه بندی کنیم؟

 • از نرم افزار رزرو آنلاین و نیز پرونده ها و آرشیو اطلاعات مشتری خود استفاده کرده و افراد را بر اساس آخرین زمانی که مراجعه کرده اند، طبقه بندی کنید. می توانید گروه هایی برای افرادی تشکیل دهید که طی شش ماه گذشته، بین شش ماه قبل تا یک سال قبل و یا طی یک سال قبل تا سه سال قبل مراجعه کرده اند تنظیم کنید.
 • وقتی افراد ایمیل خود را وارد می کنند یا در وب سایت سالن زیبایی شما عضو می شوند، از آنها بپرسید تولدشان در چه تاریخی است و به این ترتیب می توانید در روز تولدشان یک ایمیل تبریک همراه با تخفیف برایشان ارسال کنید. و البته این اطلاعات برای اینکه بتوانید آدرس های ایمیل را بر اساس گروه سنی طبقه بندی سازید نیز ضروری است.
 • اگر از افراد می خواهید از طریق تبلت ایمیل خود را وارد کنند، از آنها بخواهید از میان یک سری سوال در مورد خودشان که پیشنهاد شده، دو تا (و نه بیشتر) را انتخاب کنند و پاسخ دهند. اگر تعداد سؤالات زیاد باشد تعداد پاسخ ها و دقت آنها کم خواهد شد یا ممکن است احساس بدی پیدا کنند. مثلاً می توانید از آنها بخواهید به سوال «آیا فرزند دارید (که این سؤال برای پیشنهادهای ویژه روز مادر به درد می خورد)» و نیز به سؤال «تولد شما چه تاریخی است»، یا هر سوال دیگری که منجر می شود اطلاعاتی که برای کار شما مفید هستند را به دست آورید جواب دهند و آنها را بیشتر و بهتر بشناسید.

بازاریابی ایمیل سالن زیبایی : جالب و سرگرم کننده و جذاب

 

 • ایمیل هایی که ارسال می کنید باید جالب، سرگرم کننده و جذاب باشند نه اینکه فقط درباره پیشنهادهای ویژه و تخفیف ها در آنها صحبت شده باشد.

 

در برنامه بازاریابی ایمیل سالن زبایی شما ، ایمیل هایتان باید همیشه به فرد خوش آمد بگویید و از اینکه آن را می خواند تشکر کنید.

ایمیل های خود را جذاب و هیجان انگیز کنید و نیز از پیشنهادهای زیر در آنها استفاده نمایید:

 • شامل آخرین تصاویری که در اینستاگرام خود گذاشته اید شوند.
 • هر ماه تصاویر خاصی از سالن خود طی ماه را شامل شوند.
 • دارای اطلاعات و مطالب فصلی باشند: ایده هایی درباره استایل هر فصل (و اخباری درباره آنچه مد می شود)
 • ایده هایی درباره مدل مو داشته باشند (لینک به ویدئویی در اینستاگرام یا یک فیلم آموزشی بدهید)
 • پیشنهادهای ویژه ماه پیش رو را نیز اطلاع دهند. (مثلاً اینکه می توانند دوست خود را با تخفیف دعوت کنند، کارت مشتری ویژه بگیرند، در صورت استفاده از یکی از خدمات سالن شما از تخفیف ده درصدی بر یکی از محصولات مرتبط با آن برخوردار شوند، و غیره)

همچنین فراموش نکنید که در پایان تمام ایمیل هایی که ارسال می کنید، امضای شما وجود داشته و نیز لینک های لازم به شبکه های اجتماعی و وبسایت خود و البته لینک رزرو وقت آمده باشند. لینک رزرو وقت می تواند لینک به صفحه رزرو در وبسایت شما باشد و یا لینک شماره تلفنی باشد که در صورتیکه فرد از گوشی همراه خود ایمیل را چک می کند، با لمس این لینک بلافاصله شماره سالن زیبایی شما در گوشی اش شماره گیری شود. ( توضیح در مقاله : وب سایت سالن زیبایی خود را با این ۳ راه به ماشین پولسازی تبدیل کنید )

پیشنهاد ویژه: سفارشی سازی برای موبایل

در بازاریابی ایمیلی سالن زیبایی ، ایمیل های شما حتماً باید قابل تطبیق با گوشی همراه باشند و در ابزار مختلف (لپ تاپ، تبلت، تلفن همراه و …) خوب دیده شود.

            ممکن است این امر قدری جزئی و بی اهمیت به نظر برسد اما خودبه خود تفاوت بسیار زیادی را در تعداد افرادی که ایمیل شما را باز کرده و سپس واقعاً آن را خواهند خواند ایجاد می کند.

هرچند اغلب قالب های ایمیل آماده با تلفن همراه تطبیق دارند (یعنی در گوشی همراه – که بد نیست بدانید بیش از نیمی از مشتریهای سالن زیبایی با موبایل شان ایمیل های شما را می خوانند – نیز خوب دیده می شوند و تکه تکه یا ناقص باز نمی شوند) اما شما همیشه نیاز دارید که ایمیل هایی به صورت متن نیز برایشان ارسال کنید.

همچنین حتما پیش از ارسال ایمیل ها یک بار آن را به صورت آزمایشی برای خود فرستاده و یک بار با کامپیوتر و لپ تاپ، یک بار با تلفن همراه و نیز یک بار هم با تلفن همراهتان آن را باز کنید و مطمئن شوید همه چیز مرتب و خوب و خوانا است. این کار را با ایمیل های مختلف (مثلاً یک بار با Gmail و یک بار با Yahoo) انجام دهید. اگر برایتان ممکن است، از فرد یا افراد دیگری نیز بخواهید که این تست را انجام دهند.

دانلود PDF کامل مقاله

در نهایت:

اگه می خواهید به مشتریایی برسید که تا بحال نداشته اید

باید از روش هایی استفاده کنید که سایرین نمی کنند.

اگر هر سوال یا دغدغه ای درباره این مقاله دارید

برای ما کامنت کنید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما باشیم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *