افزایش اعتماد به نفس در زنان

امروز در این مقاله میخواهی

م به بررسی موضوع اعتماد به نفس در زنان بپردازیم.افزایش اعتماد به نفس در زنان

اعتماد به نفس موضوعی است که در سراسر جهان مورد توجه زنان زیادی بوده و هست و آنها دوست دارند این ویژگی را در خودشان افزایش بدهند.

زنان زیادی در نقاط مختلف

دنیا هستند که بخاطر کمبود اعتماد بنفس مهارت های خود را به نمایش نمیگذارند یا اصلا به سمت علاقمندی ها و استعدادهایشان نرفته اند تا آنها را پیدا کنند.

 

چگونه اعتماد به نفس در زنان افزایش میابد؟

برای افزایش پیدا کردن اعتماد بنفس باید عادت های مفید و جدید کسب کنیم که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

 

۱-زبان بدن

یکی از اصلی ترین نکات افزایش اعتماد به نفس در زنان یادگیری زبان بدن است.

 

ارتباط چشمی برقرار کنید:اگر میخواهید فردی با اعتماد بنفس نشان داده شوید هنگام گفتگو با دیگران ارتباط چشمی برقرار کنید.

زمانی که فردی در حال صحبت کردن با شما است و یا حتی خودتان صحبت میکنید سعی کنید به چشمان مخاطبانتان نگاه کنید،این کار باعث میشود اعتماد بنفستان افزایش یابد و به حرف هایتان بیشتر توجه کنند.افزایش اعتماد به نفس در زنان

صاف بایستید:برای اینکه با اعتماد بنفس به بنظر برسید صاف و محکم بایستید و بنشینید،همینطور هنگام راه رفتن قدم های محکم و با اطمینان بردارید.

از خمیده کردن شانه ها،بی انرژی بودن و پایین انداختن سرتان جدا خودداری کنید که نشان کمبود اعتماد بنفس در شما خواهد بود.

از دستانتان کمک بگیرید:همیشه یادتان باشد که هنگام صحبت کردن دست هایتان را مخفی نکنید،سعی نکنید آنها را پشت سرتان یا زیر میز مخفی کنید.

زمانی که صحبت میکنید به اندازه متعادل از حرکات دست استفاده کنید این کار هم اعتماد بنفس شما را بالا میبرد و هم احساس هیجان در مخاطب القا میشود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده بیش از اندازه دست باعث آشفته شدن مخاطب خواهد شد.

۲-برنامه ریزی

افزایش پیدا کردن اعتماد بنفس احتیاج به یک برنامه ریزی دارد.

یک دفترچه بردارید و لیستی از اهدافی که میخواهید به آنها برسید اما به دلیل اعتماد به نفس پایین از تلاش برایشان دست کشیده اید یا اصلا به سمتشان نرفته اید تهیه کنید،سپس اهدافتان را از ساده ترین به سخت ترین مرتب کنید و بعد برای هر هدف زمان مشخص تعیین کنید.افزایش اعتماد به نفس در زنان

برای مثال شما از رانندگی کردن میترسید،این هدف را بنویسید و سپس تعیین کنید که تا ۳ ماه آینده گواهی نامه میگیرید.

زمانی که از اهداف ساده تر شروع میکنید و به آنها میرسید،هم اعتماد بنفستان برای انجام دادن بقیه اهداف بیشتر شده و هم به هدفتان رسیده اید.

۳-از تجربیات جدید نترسید:

این موضوع در خانوم ها بسیار شایع است و میترسند که موضوعات جدید را تجربه کنند.

اما برای افزایش اعتماد بنفس و رسیدن به اهدافتان باید از نقطه امنی که دارید خارج شوید.مثلا تنهایی به رستوران بروید و خودتان را به یک ناهار خوشمزه دعوت کنید،در باشگاه و پارک با دیگران ارتباط بگیرید و دوست شوید،به دنبال تفریحات مورد علاقه و مهارت هایی که دوست دارید بروید.

وقتی که کم کم از نقطه امن خود خارج میشوید هم موضوعات و اتفاقات جدید را تجربه میکنید و هم اعتماد بنفستان افزایش میابد.

۴-نگران قضاوت دیگران نباشید:

احتمالا برای شما خانم ها یا هر فرد دیگر فارغ از نوع جنسیت پیش آمده که کاری را با اعتماد بنفس انجام داده اید ولی از سمت دیگران قضاوت شدید و بقیه برداشت مناسبی نداشتند.

در این دنیا انسان های مختلف با طرز فکر و سلیقه های متفاوت زندگی میکنند و معیار های هر کدام با هم متفاوت است،پس همیشه یادتان باشد اگر کسی از کاری که شما میکنید خوشش بیاید در همان زمان شخص دیگری هم هست که کار شما را مناسب نمیداند.

تفاوت نظرات و دیدگاه ها بسیار زیاد است پس به دیگران توجه نکنید،شما خودتان منتقد زندگی خودتان هستید و میتوانید عیب و ایراد ها و خوبی های خودتان را در نظر بگیرید.

۵-مسئولیت پذیر باشید:

هر انسانی در هر جایگاهی و با هر میزان تحصیلاتی در زندگی اشتباهات بزرگ و کوچکی میکند،نکته مهم این است که فرد مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرد.

بسیاری از خانم ها در زندگی اشتباهاتی میکنند و یا فرصت های مناسبی را از دست میدهند و آن را گردن همسرشان یا کودشان می اندازند که بخاطر همسر یا کودکم فلان کار را انجام ندادم.

اما این کار کاملا اشتباه است،برای افزایش اعتماد بنفس باید مسئولیت کارهایتان را قبول کنید و برای درست کردن آنها تلاش کنید.اعتماد به نفس در زنان

۶-نگرانی هایت را تعریف کن:

بسیاری از مواقع پیش از اینکه تصور درستی از آنچه میخواهد رخ بدهد داشته باشیم اضطراب میگیریم.

مثلا زمانی که در دانشگاه کنفرانس دارید و استرس همه وجودتان را فراگرفته از خودتان بپرسید که دلیل این استرس چیست؟چرا نگران هستم؟

زمانی که دلیل را صادقانه برای خودتان تعریف کردید آن را رفع کنید.مثلا برای کنفرانس بیشتر وقت بگذارید،جلوی آینه تمرین کنید،برای اعضای خانواده یا دوستتان بگویید تا مهارت بیشتری کسب کنید و اعتماد بنفستان افزایش یابد.

۷-به خودت اهمیت بده:

سلامتی و آرامش شما از هر چیزی مهم تر است،سعی کنید ورزش را همیشه در برنامه خود داشته باشید که علاوه بر سلامتی انرژی شما را زیاد میکند.اعتماد به نفس در زنان

برای خودتان ارزش قائل شوید و زمانی را برای تفریح کردن به شیوه خودتان،خواب کافی و تغذیه مناسب اختصاص دهید.

 

سخن پایانی

و در آخر این را بدانید که افزایش اعتماد به نفس در زنان باعث میشود بیشتر از زندگی لذت ببرید و کارهایی که به آنها علاقمند هستید را انجام دهید و انرژی بگیرید.

فراموش نکنید که شما فقط یکبار فرصت زندگی کردن دارید پس آن را با اعتماد بنفس پایین خراب نکنید.

در این مقاله راهکارهایی برای افزایش اعتماد به نفس در زنان ارائه دادیم که استفاده از آنها کمک زیادی به بانوان خواهد کرد.

ممنونم که مجموعه های لیدی باس را دنبال میکنید،امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

دانلود مقاله:

افزایش اعتماد به نفس در زنان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *