کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

اعتماد بنفس ویژگی است که باعث شکوفا شدن مهارت ها و توانایی های افراد میشود.زمانی که فرد اعتماد بنفس دارد یعنی خودش و توانایی هایش را باور دارد.

پس در این مقاله تعدادی کتاب برای افزایش اعتماد به نفس را به شما معرفی خواهیم کرد.

۷ کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

 

۱-تو کله خر هستی:

کتاب تو کله خر هستی نوشته جین سینسرو است که یکی از بهترین کتاب ها برای افزایش اعتماد بنفس بوده و در دسته کتاب های خودیاری و موفقیت قرار میگیرد.

این کتاب،کتابی انگیزشی بوده که ما را به تغییر کردم مدل ذهنی و تغییر کردن تشویق میکند.

نویسنده در این کتاب از تفاوت های خواستن ما و اراده ما صحبت میکند.خواستن یعنی اینکه تو بیخیال روی مبل لم بدهی و صفحات مجله را ورق بزنی،اما اراده یعنی از جا بلند شوی و همت کنی وبرای رسیدن به آرزوهایت تلاش کنی،این کتاب شما را تشویق میکند که از منطقه امن خود بیرون بیایید،ریسک کنید و برای خواسته هایتان تلاش کنید.

این کتاب شما را به چالش میکشد تا خودتان را بشناسید واعتماد بنفس را در خودتان افزایش دهید و در عین حال خودتان را قوی و ارزشمند بدانید و برای تغییر تلاش کنید.

سینسو در این کتاب میگوید باید کله خر باشید تا به آرزوهایتان برسید،باید ترس هایتان را رها کنی و کارهایی که همیشه ترس موفق نشدن در آنها را داشتید را انجام دهید.

نویسنده در این کتاب از داستان ها و چالش هایی که در زندگی برایش اتفاق افتاده تا تغییر کند میگوید.

 

۲-موهبت کامل نبودن:

این کتاب جزو بهترین و پرفروش ترین کتاب برای افزایش اعتماد به نفس بوده که به افراد کمک میکند کمال گرایی منفی را کنار بگذارند و خودشان را بپذیرند.این کتاب در سال ۲۰۱۰ به چاپ رسید و نتیجه سالها تلاش نویسنده است.

این کتاب با ارائه کردن راه هایی به ما کمک میکند تا خودمان را همان طور که هستیم قبول کنیم و دوست داشته باشیم و عزت نفس و اعتماد بنفس را در خودمان افزایش دهیم.

۱۰ راهی که در این کتاب آموزش داده میشود شامل:پرورش اصالت،پرورش شفقت به خود، پرورش روحیه تاب‌آوری، پرورش شکرگزاری، پرورش شهود و ایمان، پرورش خلاقیت، پرورش آرامش و سکون، پرورش کار معنادار، پرورش خنده و شادی و پرورش خویشتن‌داری است.

کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

۳-خودت را به فنا نده:

کتاب خودت را به فنا نده اثر گری جان بیشاپ نویسنده اسکاتلندی و جزو بهترین کتاب ها برای افزایش اعتماد بنفس و بالا بردن کیفیت زندگی است.

نویسنده میگوید در طول روز دو نوع گفتگو ذهن شما را درگیر میکند یکی صحبت کردن با خودتان و دیگری صحبت کردن با بقیه است.ممکن است شما جزو افرادی باشید که میگویند من با خودم صحبت نمیکنم،اما جالب است بدانید هرروزه بیشترین گفت و گو را با خودتان دارید.

تفاوتی نمیکند که شما چجور شخصیتی داشته باشید،درونگرا یا برونگرا،عصبی یا مهربان،در هر صورت شما در طول روز زمان زیادی را صرف صحبت کردن با خودتان میکنید.

نویسنده در این کتاب برای اثبات کردن نظراتش از یافته های علمی مدرن و فلاسفه بزرگ مثل سقراط و هایدگر استفاده میکند.

نویسنده در این کتاب لحن ساده و روان اما در عین حال تند و صریح دارد و به گفته خودش برای خواندن این کتاب نباید دل نازک باشید.

شسوه نویسنده این گونه است که در ابتدای کتاب واقعیت های تلخ و خودگویی های آزار دهنده که همه ما در طول روز تجربه کردیم را بازگو میکند،سپس راه هایی کابردی و ساده را بیان میکند.

کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

۴-نیروی اعتماد بنفس:

کتاب نیروی اعتماد بنفس نوشته برایان تریسی نویسنده و سخنران انگیزشی از بهترین و کاربردی ترین کتاب ها برای تقویت اعتماد بنفس به شمار می آید.

او سالهای زیادی بر روی زنان و مردان موفق پژوهش کرده است و اعتقاد دارد هر مرد و زنی که به موفقیتی فراتر از حد معمول رسیده است قطعا اعتماد به نفس بیشتری در مقایسه با افراد معمولی داشته است.

یکی دیگر از کتاب های پر فروش و معروف این نویسنده “قورباغه‌ات را قورت بده” است که اگر آن را نخوانده باشید حتما اسمش را شنیده اید.پیشنهاد میکنیم این کتاب را هم از دست ندهید.

 

۵-در باب اعتماد به نفس:

اکنون نوبت به معرفی کتاب در باب اعتماد به نفس نوشته آلن دوباتن رسید.

این کتاب با کتاب هایی که تا به حال درباره اعتماد بنفس معرفی شده اند کمی تفاوت دارد،زیرا نویسنده این کتاب دانش آموخته فلسفه است و کتاب در باب اعتماد بنفس هم رنگ و بویی فلسفی دارد.

او در این کتاب سعی دارد خطاهای ذهنی انسان را به نمایش بگذارد.

دوباتن میگوید بیشتر افراد در همان اعتماد بنفسی که دارند در جا میزنند زیرا تصور میکنند این موضوع با خوش شانسی در ارتباط است و این در حالی است که اعتماد بنفس مهارت است که میتوان آن را آموخت.

 

۶- اعتماد به نفس؛ دستیابی به آن و زندگی با آن:

نویسنده این کتاب باربارا دی انجلیس است که درباره موز موفقیت و خوشبختی خودش صحبت کرده است.

او در ابتدا این کتاب میگوید که خودش هم مشکل کمبود اعتماد بنفس داشته اما روزی متوجه میشود برای موفقیت بیشتر و دستیابی به رویا هایش نیاز دارد که اعتماد بنفسش را افزایش دهد.

این کتاب حجم زیادی ندارد و نویسنده سعی کرده مسیری که خودش تجربه کرده است را بصورت روایت گونه بیان کند.

کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

۷-اعتماد بنفس به زبان آدمیزاد:

یکی از دم دست ترین کتاب ها درباره اعتماد بنفس،این کتاب است که به دست کیت برتون و برینلی پلیتز نوشته شده است،این دو از بهترین وتاثیر گذار ترین آموزگاران توسعه فردی در دنیا هستند.

این کتاب میگوید اعتماد بنفس فقط یک احساس درونی نیست بلکه جزئی جدایی نا پذیر برای موفق شدن است.

این کتاب ضمن ارائه دادن راه هایی برای افزایش اعتماد به نفس،ابزارهایی در اختیارتان قرار میدهد تا با استفاده از آنها بتوانید در زندگی شخصی،روابط عاطفی و محل کارتان با اعتماد به نفس رفتار کنید.

 

سخن پایانی

اعتماد بنفس مهم ترین اصل در بخش های مختلف زندگی است که باید آن را تقویت کنید.

در این مطلب ۷ تا از بهترین کتاب برای افزایش اعتماد به نفس را به شما معرفی کردیم که میتوانید با توجه به روحیات خودتان آنها را خریداری کنید.

ممنونیم که مجموعه های لیدی باس را دنبال میکنید،امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

لینک دانلود مقاله:

کتاب برای افزایش اعتماد به نفس

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *