اصول معذرت خواهی در محیط کار

معذرت خواهی در محیط کار

معذرت خواهی ممکن است دشوار و حتی ناخوشایند باشد، به خصوص در محل کار زیرا در یک فضای حرفه ای با احساسات شخصی روبرو هستید. با این حال، معذرت خواهی در محیط کار تقریباً همیشه مورد تحسین و تشکر قرار می گیرند اگر کاملاً صحیح و صمیمی باشند.

در حالی که برخی از افراد اعتقاد دارند که معذرت خواهی در محیط کار، نشانه ضعف است، اما می تواند نشان دهد که شما توانایی و کنترل دارید، زیرا ثابت می کند که شما خطایی را تشخیص می دهید و نحوه رفع آن را برطرف می کنید

چه موقع در محیط کار معذرت خواهی کنید

عذر خواهی مهم است، اما نباید به خاطر هر اشتباه کوچکی که در محل کار مرتکب می شوید مداوم معذرت خواهی کنید.

اگر برای هر تخلف جزئی معذرت خواهی رسمی و دقیق انجام دهید، همکاران و کارفرمایان ممکن است شما را ضعیف قلمداد کنند. بنابراین، اگر به طور تصادفی لیوان قهوه خود را در سینک آشپزخانه رها کنید، یا یک دقیقه دیرتر در یک قرار با همکار خود حاضر شوید، یک «متاسفم که دیر شد» یا «ممنونم که منتظرم ماندی» میتواند کافی باشد.

مهم است که به دنبال تعادل بین بیش از حد عذرخواهی کردن و عدم عذرخواهی باشید.

وقتی دنبال کار هستید چه موقع عذرخواهی کنید

اگر کاری کردید که مزاحمت برای کارفرمای احتمالی ایجاد کرده ، مثلاً دیر رسیدن یا اصلاً به محل کار نرسیدن یا عدم تحویل به موقع مطالب مصاحبه ، زمان معذرت خواهی در محیط کار است . چون کل فرآیند جستجوی شغل فرصتی برای نشان دادن خصوصیات شخصی و شغلی شماست.

 

چگونه عذرخواهی کنیم

بر اساس مسئله ای که برای آن عذرخواهی می کنید، و کسانی که از آنها عذرخواهی می کنید، هر نوع عذرخواهی از نظر روش و محتوا متفاوت خواهد بود. با این حال، نکات زیر می تواند تقریباً هر عذرخواهی را موثرتر کند.

در اسرع وقت عذرخواهی کنید

با سریع عذرخواهی کردن، شما تصدیق می کنید که اشتباهی مرتکب شده اید و واقعاً پشیمان شده اید. بعضی اوقات، به ویژه برای مسائل جزئی، مانند دیر رسیدن به ناهار با یک همکار، عذرخواهی به سرعت پذیرفته می شود.

با این حال، هنگام عذرخواهی برای یک تخلف ، ممکن است لازم باشد چند ساعت یا حتی یک روز صبر کنید تا همه افراد درگیر روند کار عذرخواهی را بپذیرند.

بهانه نگیرید

یکی از مهمترین اصول معذرت خواهی در محیط کار ، بهانه نگرفتن است .با بهانه دادن برای اشتباه خود، مسئولیت اقدامات خود را بر عهده نمی گیرید. حتماً کلمات متاسفم یا عذرخواهی می کنم را بگویید تا ابراز پشیمانی خود را به وضوح بیان کنید. درج دلایل اقدامات شما در ابتدا ، باعث می شود به نظر برسد که خود را از این اشتباه معاف می کنید و واقعاً پشیمان نیستید.

مسئولیت پذیر باشید

پس از گفتن اینکه متأسفید، به روشنی و مختصر بدانید که چه اشتباهی کرده اید. به عنوان مثال، می توانید بگویید “زمانی که من وظیفه خود را برای پروژه گروه انجام ندادم، کل تیم را از کار انداختم ” به قانون یا هنجاری که نقض کرده اید اشاره کنید تا مسئولیت اشتباه خاص خود را بر عهده بگیرید .

راهکار ارائه دهید

علاوه بر این که می گویید چرا متأسفید، در مورد چگونگی جلوگیری از بروز مجدد موضوع توضیح دهید. به عنوان مثال، اگر مهلت تکلیف تیمی را از دست داده اید، برای همکاران خود توضیح دهید که برنامه خود را به گونه ای تنظیم کرده اید که از مهلت های بعدی درست استفاده کنید. صرف اینکه به دیگران بگویید اشتباه تکرار نمی شود کافی نیست، مگر اینکه قدم هایی را که برای اطمینان از عدم تکرار آن برمی دارید، توضیح دهید.

سر حرفت باش

اگر می گویید در پاسخگویی سریع به ایمیل ها بیشتر کار خواهید کرد، پس به قول خود وفادار بمانید تا به دیگران نشان دهید که عذر خواهی شما واقعیست . با پیگیری راه حل خود، به دیگران نیز نشان می دهید که می توانند به شما اعتماد کنند.

روش را در نظر بگیرید

برخی از معذرت خواهی ها باید شخصاً گفته شود. به عنوان مثال، اگر در رابطه با رئیس خود اشتباه بزرگی مرتکب شده اید، ممکن است لازم باشد شخصاً با او ملاقات کنید تا درمورد اشتباهتان با جزئیات بحث کنید.

با این حال، اگر از برخورد شخصی با این شرایط راحت نیستید، یا ممکن است بیش از حد ناراحت شوید یا حرف اشتباهی بزنید، ممکن است بخواهید با پیام و از پشت گوشی معذرت خواهی ارسال کنید.

نمونه ایمیل عذرخواهی به همکار برای اشتباه در کار

من می خواهم از مخلوط کردن پرونده های شرکت عذرخواهی کنم. اشتباه سهل انگارانه من به بخشهای فروش ما لطمه زد و ما تقریباً دو مشتری اصلی را از دست دادیم.

متوجه هستم که وقتی در بخش فروش با هم کار می کنیم مهم است که با اطمینان بتوانیم تکالیف را به یکدیگر واگذار کنیم.

در حال حاضر در حال تدوین استراتژی هایی هستم تا اطمینان حاصل کنم که دیگر مرتکب این خطا نشوم. من یک سازماندهی برای پرونده های مشتریان آنلاین خود ایجاد کرده ام که باعث می شود اشتباه کردن یک پرونده برای پرونده دیگر غیر ممکن باشد. همچنین با سرپرستمان صحبت کرده ام و توضیح داده ام که خطا پیش امده کاملاً تقصیر من بوده است، نه شما

من می فهمم که به روابط کاری مان آسیب زده ام. با این حال، من به عنوان یک همکار برای شما بسیار ارزش قائلم و معتقدم که ما در گذشته به عنوان تیم فروش همکاری خوبی داشته ایم.

امیدوارم در آینده مایل باشید دوباره با هم کار کنیم. لطفاً اگر کار دیگری می توانم انجام دهم تا این امکان را به من بدهید، به من اطلاع دهید.

متن بالا نمونه ی بسیاری خوبی برای معذرت خواهی در محیط کار است .

امیدوارم این مطلب به شما کمک کند که روابط بهتری در محیط کاری خود داشته باشید.

لینک دانلود مقاله:

اصول معذرت خواهی در محیط کار

سایت های لیدی باس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *