سریع ترین راه برای افزایش سود سالن زیبایی شما را در عمل ببینید

افزایش سود سالن زیبایی

سریع ترین راه برای افزایش سود سالن زیبایی شما را در عمل ببینید

من هیچ خانم رییس را نمی شناسم که به دنبال افزایش سود سالن زیبایی خود نباشد و قطعا هر خانم رییس حاضر است همه راه ها را امتحان کند. اما این آموزش ساده به شما نشان می دهد که کدام راه برای شما به صرفه تر است.

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله :‌

همین ابتدا اجازه دهید به طور خلاصه:

۴ راه اصلی افزایش سود سالن زیبایی را معرفی کنیم:

  1. تعداد مشتریان خود را افزایش دهید
  2. میانگین هزینه هر خدمتی را که ارائه میدهید افزایش دهید
  3. تعداد مراجعه کنندگان به سالنتان را افزایش دهید
  4. مخارج کلی سالن خود را کاهش دهید

اما یک روش مطمئن برای انجام همزمان همه این راه ها وجود دارد، فقط کافی است به یک توصیه بازاریان قدیمی اعتماد کنید تا سریع ترین افزایش سود سالن زیبایی خود را به چشم ببینید:

“کاری کنید که مشتریان جدید سالن شما برای بار دوم (و سوم و چهارم) هم به سالنتان باز گردند. بله، فقط کافیست این کار را انجام دهید تا بتوانید به اهداف دست یابید”

مشتریانتان را باز گردانید تا به سریع ترین راه افزایش سود سالن زیبایی برسید. چطور؟

وقتی مشتریان قبلی شما باز میگردند، طبیعتا تعداد مشتریان شما افزایش می یابد.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که مشتریان ثابت تمایل دارند در هر بازدید، بیشتر از سایرین هزینه کنند.

درضمن در هر بار مشتریانتان را ملاقات می کنید، فرصت دارید خدمات دیگرتان را به. آنها معرفی کنید و تعداد بازدیدهای آنها را هم افزایش دهید.

و از همه مهم تر :‌ حفظ یک مشتری دائمی  ۱۳ برابر ارزان تر از جذب یک مشتری جدید است.

اگر شما به حرفهای من اعتقاد ندارید ریاضیات را باور کنید:


چگونه می توانید درآمدتان را با افزایش سود سالن زیبایی بهبود ببخشید

با نگاهی به این محاسبه ساده می بینید که چه سود هنگفتی را از دست داده اید، اگر نتوانید مشتری خود را پس از بازدید اول ، به بازدیدهای بیشتر از سالنتان علاقه مند کنید. این فرمول محاسبه سود به عنوان مثال برای یک سالن آرایش نوشته شده است. شما نیز می توانید از آن برای افزایش سود سالن زیبایی خودتان استفاده کنید:

قدم ۱ :

بیایید تصور کنیم که متوسط هزینه کوتاهی و آرایش مو ۳۵ پوند است و مشتری شما به طور متوسط ​​۵  بار در سال به سالن شما می اید. با ضرب ۵ در ۳۵ یورو می توان دریافت که او سالیانه ۱۷۵ یورو را در سالن شما خرج میکند.

حالا بیایید دو بار در سال مراجعه برای خدمات رنگ به قیمت ۶۵ یورو را هم به ان اضافه کنیم.

درآمد سالانه جدید شما برای مشتری ۳۰۵ یورو خواهد شد.

قدم ۲ :

حالا بیایید تصور کنیم که شما هر ماه ۵۰ مشتری جدید دارید که به سالن آرایش موی شما می آیند.

اگر هر کدام از این  ۶۰۰ مشتری جدید در سال چیزی در حدود ۳۰۵ یورو را در سالن ارایش شما صرف کنند مبلغ ۱۸۳۰۰۰ یورو دریافت خواهید کرد.

قدم ۳:

ولی

اکثر سالن های مو و زیبایی فقط ۳۳ درصد از مشتریان جدید خود را حفظ می کنند. یعنی ۶۷٪ هرگز برای دومین بار به ارایشگاه باز نمی گردند. آیا تا به حال فکر کرده اید که این امر چه هزینه سنگینی را برای سالن زیبایی شما به همراه دارد؟

پاسخ خیلی ترسناک است، زیرا ۶۷٪ از ۶۰۰ مشتری جدید شما برابر است با ۴۰۲ مشتری. یعنی ۴۰۲ مشتری در سال پس از بازدید اول خود هرگز باز نمی گردند. این باید شما را به فکر فرو ببرد.

قدم ۴ :

به یاد داشته باشید میانگین هزینه ای که هر مشتری در سال شما صرف میکند (در این مثال) ۳۰۵ یورو است. حالا ۳۰۵ یورو را در  ۴۰۲ (تعداد مشتریانی که هرگز برای دومین بار به سالن زیبایی شما باز نگشته اند) ضرب کنید.

۱۲۲،۶۱۰ یورو  از درامدهای سالن ارایش موی شما کسر شده است!

۱۲۲،۶۱۰ یورو. این مبلغ، مبلغ بسیار زیادی است که شما آن را از دست داده اید. فقط با خود فکر کنید که می توانید با این

۱۲۲،۶۱۰ یوروی اضافی در سال چه کارهایی انجام دهید.

پتانسیل افزایش سود سالن زیبایی خود را محاسبه کنید

همین حالا محاسبه نرخ افزایش سود سالن زیبایی خود را شروع کنید تا ببینید که هر وقت مشتری تازه ای که به ارایشگاهتان می اید دیگر بازنمی گردد چقدر پول از دست میدهید!

بنابراین برای افزایش سود سالن خود، شما فقط باید یک کار ساده انجام دهید و ان این است که اطمینان حاصل کنید که مشتریانتان برای بار دوم به ارایشگاهتان بازخواهند گشت و به مشتریان وفادارتان تبدیل خواهند شد.

اما اینکه چطور این کار را انجام دهید، به حقه های ظریفی بازمیگردد که باید انها را بیاموزید. این درست همان جایی است که علم و هنر بازاریابی کسب و کار زیبایی میانجی می شود و به شما کمک می کند.

بازاریابی کسب و کار زیبایی خوب  با افزایش تعداد مشتریان جدیدی که برای بار دوم باز می گردند، به افزایش سود کسب و کار شما کمک می کند و لذا مراجعه به ارایشگاهتان را به یک عادت تبدیل خواهد کرد. فراموش نکنید که در مثال بالا هر مشتری هر ساله مبلغ ۳۰۵ یورو به شما پرداخت میکند.

بنابراین اگر فقط ۱۰٪ از مشتریان جدید خود را به مشتریان وفادارتان تبدیل کنید تا ۱۸٫۳۰۰ یورو بیشتر در طول سال به دست اورید.


افزایش سود سالن زیبایی شما : چطور ؟ ۶ راهکار مفید


ایا تا به حال این سوال برایتان پیش امده که صاحبان سالن چقدر درامد دارند؟ قطعا مبلغ درامد انها به درآمد سالن گره خورده و لذا افزایش درامد سالن چیزی است که می تواند باعث افزایش حقوق انها شود.پس این مقاله را مطالعه کنید تا شش روش مطمئن را برای افزایش سود سالن خود فرا بگیرید

فرقی نمیکند که صاحب یک سالن زیبایی هستید یا به دنبال راه اندازی یک تجارت جدید باشید چراکه ، این راهکارها به شما کمک می کنند تا درآمد خود و همچنین درآمد سالنتان را سریعا افزایش دهید

اخیرا صنعت زیبایی بسیار گسترده شده و لذا حضور در ان نیز دشوار تر شده است. برخی روی مدل های مرسوم و مد روز تمرکز دارند و برخی دیگر لوازم آرایشی و بهداشتی ارگانیک را به فروش می رسانند ، اما شما برای اینکه کسب و کارتان برای عموم جالب باشد و حاشیه سود سالن زیبایی تان افزایش یابد چه کاری می توانید انجام دهید؟

ما در این مقاله ، در نظر داریم در مورد برخی از استراتژی های محبوب سالن های زیبایی که باعث افزایش فروش و افزایش سود سالن ها میشوند بحث کنیم

برنامه های بازگشت مشتری راهی برای افزایش سود سالن زیبایی شما

یک برنامه بازگشت مشتری خوب  میتواند به عنوان یک راه مطمئن برای رشد کسب و کار و افزایش سود سالن زیبایی شما عمل کند. پیشنهادهای ویژه ، هدایا ، مشاوره رایگان یا هر نوع معامله دیگری برای افزایش میزان تعاملتان با مشتری عالی خواهد بود.

 اینگونه برنامه ها مشتری های جدید شما را افزایش می دهند و همچنین باعث افزایش وفاداری انها میشوند. در واقع اینگونه برنامه ها می توانند سرعت موفقیت شما را افزایش دهند. طبق تحقیقات به عمل امده ، ۱۸٪ از مشتریان اگر از طریق دوستان خود از وجود شرکت شما مطلع شده باشند به برندتان وفادارتر خواهند بود.

 چگونه می توانید بدون تأثیر منفی بر حاشیه سود سالن زیبایی خود ، یک برنامه بازگشت مشتری عالی داشته باشید؟ استراتژی ای که دوست دارم در اینجا به شما معرفی کنم انتخاب عاقلانه پاداش است. برخی از نکاتی که در اینجا باید مورد توجه قرار دهید قیمت پکیجی است که میخواهید ارائه دهید ، مقدار زمانی که برای ان صرف می کنید و هزینه محصولات استفاده شده نیز اهمیت دارند.

انتخاب چیزهای بسیار ارزشمند یا وقت گیر بدین معناست که تعداد هدایای شما محدود خواهد بود  و در نتیجه ، چشم انداز جذب مشتری هم محدود است بابراین با انتخاب چیزهای خیلی ساده توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید. از طرف دیگر ، اگر مشتری شما برای بدست آوردن پاداش ، نیاز به معرفی پنج یا ده دوست داشته باشد ، این کار را انجام نخواهد داد. اما اگر یک پکیج شیک را در ازای معرفی سه دوست ارائه دهید ، احتمالاً این برنامه موفق خواهد بود.

کارت های هدیه و گواهی ها می توانند به افزایش درآمد سالن شما کمک کنند

براساس تحقیقات آژانس های تحقیقاتی بین المللی ، در سال ۲۰۱۶ ، بازار جهانی توانسته فقط از طریق فروش کارت های هدیه و گواهی ۳۰۷ میلیارد دلار درامد داشته باشد. بنابراین اگر میخواهید به سود سالنتان کمک کنید از مشتریان بخواهید کارتهای هدیه یا گواهی هایی را خریداری کنند که در ازای انها خدمات ارزانتر و یا رایگانی را در اختیارشان قرار خواهید داد.

بهترین امتیاز این نوع فروش این است که بسیاری از افراد دوست دارند چنین کارتهایی را به دوستان و خانواده خود هدیه بدهند تا بتوانند به خانواده و دوستانشان نشان دهند که چقدر برایشان ارزشمند هستند. اگر نمی دانید برای یک دوست چه هدیه ای بخرید، این کارتها یک هدیه عالی خواهند بود. مشتریان شما می دانند که به چه خدماتی علاقهمند هستند و لذا اگر بخواهند خدمات شما را به شخصی معرفی کنند ، بهترین راه خرید کارتهای هدیه سالنتان خواهد بود.

 علاوه براین این راهکار فرصتی را برای شما به وجود خواهد اورد تا تنها از طریق تهیه کارت هدیه ، مشتریان جدیدی را به دست آورید. بنابراین ، هر روز به سود سالنتان اضافه خواهد شد.

 کارت های هدیه و گواهی های  تبلیغاتی راهی مناسب برای ایجاد انگیزه در مشتریانتان هستند. تهیه چنین کارتهایی به مشتریان این اطمینان را می دهد که شما خدمات مورد نظر انها را ارائه میدهید. پس بهتر است کارتهای هدیه خود را از طریق کانال های شبکه اجتماعیتان ، مانند صفحه اصلی وب سایت یا صفحه اینستاگرامتان تبلیغ نمایید. پوستری را در پشت میز مدیر چسبانده یا این موضوع را از طریق پیام های متنی و کمپین های ایمیل به مشتریانتان یاداوری کنید. علاوه براین کارمندان شما کانال خوبی برای تبلیغات محصولاتتان هستند..

گواهی های الکترونیکی باعث میشوند محبوبیت بیشتری به دست اورید ، زیرا مردم خرید آنلاین را بیشتر ترجیح میدهند. می توانید کارتهای هدیه را مستقیماً از طریق وب سایت سالن به فروش برسانید. شما حتی می توانید برای گواهی های الکترونیکی خود که بیش از مبلغ مشخصی مانند ۱۰۰ دلار یا بیشتر هستند تخفیف بگذارید.

 یا اینکه در طول تعطیلات خاصی مانند کریسمس ، روز ازادی امریکا ، روز ملی و یا سایر مناسبتها کارتهای هدیه خاصی را منتشر نمایید.

ارائه دادن برنامه های وفاداری به مشتریان همیشگی

برنامه های وفاداری برای ارائه هر خدماتی از جمله خدمات سالن های زیبایی موثر هستند. با ارائه پاداشهای مختلف، به مشتریان دائمیتان انگیزه دهید تا دائما به سالن شما بیایند. به عنوان مثال ، به انها بگویید که اگر از چند تا از خدمات شما استفاده کنند یک مورد برایشان رایگان خواهد بود.

 

این یک استراتژی بازاریابی کارامد است که تعداد مشتری های شما را به نحو چشمگیری افزایش می دهد. علاوه بر این ، می تواند میانگین سود سالن زیبایی شما را تا ۵٪ افزایش دهد. مانند برنامه بازگشت مشتری ، در صورت بازگشت مجدد مشتریان ، می توانید تعدادی خدمات تخفیفی خاص را به انها پیشنهاد کنید.

خدمات یکبار مصرف را به اشتراک تبدیل کنید

اشتراک یک مدل محبوب است. سرویس هایی مانند برنامه های  Netflix و Spotify ، سیستم رزرو  Airbnb ، برنامه کرایه تاکسی   Uber ، همه و همه از مدل اشتراک استفاده می کنند. این مدل برای افزایش سود سالن زیبایی شما عالی خواهد بود..

داشتن درآمد منظم برای داشتن یک شغل موفق مهم است. مدل اشتراک یک ابزار عالی برای افزایش متوسط ​​سود سالن ارایش شما و اطمینان از داشتن فروشی منظم است.

یک نقطه از بازار را انتخاب کرده و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید

متخصص بودن در همه کارها حتی برای یک شرکت بزرگ نیز غیرممکن است. اگر بخواهم صادقانه بگویم ، مشتریان بیشتر به شرکتی اعتماد میکنند که در یک کار خاص و در یک حوزه خاص متخصص باشد نه در همه چیز. بنابراین مهارتی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و روی آن تمرکز نمایید تا درآمد سالنتان افزایش یابد چرا که این کار شما را از رقبا متمایز می کند

 مخاطبان خود را انتخاب کنید و از تحقیقات بازاریابی برای شناسایی خواسته ها و نیازهای مشتری خود استفاده کنید. از آنها سوال کنید که به چه نوع خدماتی نیاز دارند و روی همان خدمات تمرکز نمایید. علاوه براین شما به مرور خواهید فهمید که انها چه کالاهایی را ترجیح می دهند ، و چه چیزی را باید در تبلیغات نمایش دهید  یا چه برنامه های آموزشی ای را باید برای کارکنانتان ترتیب دهید.

 برخی از نمونه های خدمات اختصاصی معروف عبارتند از:  فروش محصولات مراقبت از پوست مردانه ، مراقبت از موهای مجعد و ارائه خدماتی برای افراد پرمشغله.  اگر یک قسمت از بازار کمتر از سایر قسمتها اشغال شده و شما هم بدان علاقهمند هستید عجله کنید. چرا که این کار باعث میشود تجارتتان واقعا موفق باشد.

برنامه رزرو آنلاین راهی برای افزایش سود سالن زیبایی

برخی از افراد به دلایل مختلف برای برقراری تماس و رزرو مشکل دارند ، شاید احساس اضطراب کنند یا اینکه نتوانند در ساعات کاری تماس بگیرند. طبق آخرین آمار ، ۶۷٪ از نسل هزاره (متولد ۱۹۸۱ و بعد از آن) ترجیح می دهند به جای مراجعه به یک فروشگاه ، اینترنتی خرید کنند. طبیعتاً ، آنها احتمالاً قرار ملاقات ها را هم بصورت آنلاین رزرو می کنند. آمار دیگری نشان می دهد که نزدیک به نیمی از رزرو ها بعد از ساعت اداری انجام میشوند.

 بنابراین اگر هنوز ویژگی رزرو آنلاین را به وبسایت خود اضافه نکرده اید ، بخشی از مخاطبان سالن مو خود را از دست خواهید داد.

 چراکه بیشتر مشتری ها ترجیح می دهند از این گزینه استفاده کنند ، زیرا این گزینه این امکان را به انها می دهد تا در هر زمانی که خواستند وقت خود را رزرو کنند. شما نیز باید از این مزیت بهره مند می شوید . به طور کلی ویژگی رزرو انلاین کارها را ساده تر خواهد کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *