هفت راهکار مدیریت آرایشگاه زنانه که فکر می کنید می دانید اما …

مدیریت آرایشگاه زنانه

هفت راهکار مدیریت آرایشگاه زنانه که فکر می کنید می دانید اما …

سلام خانم رییس حتما ویدیوی زیر را درباره مدیریت آرایشگاه زنانه مشاهده کنید

این روزها از آرایشگری به عنوان یکی از مشاغل پردرآمد نام برده می شود. اما تنها عده ی معدودی در این حرفه موفقیت کسب می کنند. بسیاری از کسانی که با شور و شوق بسیار وارد این حرفه می شوند، حتی ممکن است بعد از مدتی سالن زیبایی خود را تعطیل کنند. حتی بیشتر کسانی که در حرفه ی آرایشگری استعداد دارند، ممکن است پس از گذشت یک بازه ی زمانی از شغل خود ناامید شوند. دلیل این موضوع ناتوانی در مدیریت آرایشگاه زنانه است.

برخی تصور می کنند تنها استعداد و مهارت در این حرفه کافیست. اما باید گفت داشتن یک سالن زیبایی پردرآمد و موفق، به  راهکار های متعددی در مدیریت نیاز دارد. وقتی شما برای آرایشگاه زنانه یک مدیر موفق باشید، می توانید آرایشگرهای حرفه ای را به استخدام آرایشگاهِ خود درآورید و از توانایی و استعداد آن ها استفاده کنید. اما اگر خودتان یک آرایشگر حاذق و تردست باشید، ولی در مدیریت آرایشگاه زنانه سررشته ای نداشته باشید، خیلی زود باید با همه ی آرزوهای خود خداحافظی کنید.

هفت راهکار مدیریت آرایشگاه زنانه که به خاطر سادگی فراموش می شوند

برای مدیریت آرایشگاه زنانه مجموعه ای از  راهکار ها و ترفندها می تواند به کمک تان بیاید که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گوش دادن به نسخه صوتی مقاله

‌‌

متراژ مناسب برای راه اندازی آرایشگاه زنانه

برای راه اندازی یک سالن زیبایی اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید، در نظر گرفتن متراژ مناسب است. اگر قرار است به تنهایی مدیریت و ارائه ی خدمات به مشتریان را انجام دهید، بهتر است از اجاره ی یک سالن با متراژ زیاد خودداری کنید. یک سالن با متراژ ۱۸ متر می تواند برای شما درآمدزا باشد. اما وقتی قرار است به تنهایی همه ی خدمات به مشتریان از جمله کوتاهی مو، خدمات ناخن، شینیون، میکاپ، پاکسازی پوست، آبرسانی و …. را برعهده بگیرید، کار شما سخت تر می شود.

اگر تعداد مشتریان زیاد باشد، هر کدام از آن ها از شما یک انتظار مخصوص به خود دارند که این موضوع گاهی باعث سردرگمی و استرس می شود. یکی از توصیه های مدیریتی برای آرایشگاه های زنانه، خودداری از گسترده تر کردن خدمات است. بهتر است برای یک سالن زیبایی کوچک، خدمات تخصصی تر و در گرایش های کمتری ارائه شود. در این صورت شما روی تعداد کمی از خدمات زیبایی متمرکز می شوید. این کار نه تنها باعث می شود تا در یک حوزه کاردان تر شوید، بلکه از استرس و شلوغ شدن بیش از حد آرایشگاه نیز جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به کار گماشتن شاگردان مستعد

راهکار بعدی برای مدیریت آرایشگاه زنانه به کار گرفتن شاگردان بااستعداد و علاقمند است. وقتی در آرایشگاه به تنهایی کار می کنید، برای استخدام یک همکار یا نیروی کار جدید باید مبلغ زیادی را پرداخت کنید. از سوی دیگر برای یک سالن زیبایی با متراژ کم فضایی برای کار چندین نفر با هم وجود ندارد. اما تا ابد هم نمی توانید به تنهایی به کارتان ادامه دهید. سالن های زیبایی هر روز در حال پیشرفت هستند. از سوی دیگر شما در کنار خود به تعدادی کارآموز نیاز دارید. آن ها نه  تنها در مدیریت آرایشگاه زنانه به شما کمک می کنند، بلکه می توانند برای توسعه ی آرایشگاه در آینده نیز مؤثر واقع شوند.

شاگردان خود را از بین افراد متعهد انتخاب کنید. زیرا اگر شاگرد با تمام چم وخم کار آشنا شود، برای شما یک پتانسیل است و می تواند به رونق کسب وکارتان کمک کند. اما اگر متعهد نباشد، ممکن است با یادگرفتن تمامی تکنیک های آرایشگری برای شما به یک رقیب سرسخت تبدیل شود.

بهتر است برخی از تکنیک های اصلی آرایشگری را زمانی به شاگردان آموزش دهید که قرار است آن ها را به استخدام خود درآورید. شما نمی توانید همه ی امور مربوط به سالن زیبایی را به تنهایی برعهده بگیرید. پس باید شاگرد را به عنوان نیروی کمکی آموزش دهید.

پذیرایی از مشتریان را فراموش نکنید

برای سالن های زیبایی که به خدمات آرایش عروس بیشتر اهمیت می دهند، پذیرایی از مشتریان اهمیت زیادی دارد. بیش ترین نفع یک سالن زیبایی به بخش آرایش عروس مربوط می شود. اگر چه به همان اندازه هم باید هزینه ی زیادی صرف خرید محصولات آرایشی و تجهیزات شود، اما بهتر است روی این قسمت بیشتر متمرکز شوید. پذیرایی از عروسان، اعتبار و وجهه ی آرایشگاه شما را افزایش می دهد. در عین حال در مقایسه  با منفعتی که از این راه کسب می کنید، مبلغ ناچیزی صرف می شود.

در مدیریت زمان قوی کار کنید

حرفه ی آرایشگری از آن دست مشاغلی است که مشتریان آن در همه ی روزها و ماه های سال به یک اندازه نیستند. باید زمان خود را به دو بخش «زمان های متمرکز» و «زمان های منعطف» تقسیم کنید. زمان متمرکز به زمان هایی گفته می شود که تعداد مشتریان به حداکثر می رسد. در این زمان مدیریت آرایشگاه زنانه سخت تر می شود. بهتر است در زمان های متمرکز از پرداختن به امور شخصی خودداری کنید.

در مقابل در زمان منعطف، تعداد مشتریان به حداقل می رسد که باید کارهای شخصی را به این موقع موکول کنید. به دلیل شرایط اعتقادی و مذهبی در ایران، مراسمات جشن و شادی در کشور ما در روزهای خاصی از سال برگزار می شود. به همین دلیل می توان به راحتی از قبل پیش بینی کرد که در چه روزهایی تعداد مشتریان به حداقل و یا حداکثر می رسد. بنابراین می توانید برنامه های خود را برای این روز قرار دهید.

برای مدیریت آرایشگاه زنانه به روز باشید

تکنیک های آرایشگری هر روز در حال تحول است. آنچه که دیروز برای مشتریان زیبا بود، ممکن است امروز دیگر برایشان زیبا نباشد. پس باید هر روز خود را با تکنیک های روز دنیا منطبق کنید. یک آرایشگر حرفه ای کسی است که مطابق با مد روز پیش برود. اگر بخواهید براساس مهارتی که چند سال قبل یاد گرفته اید، پیش بروید، تعداد مشتریان شما به مرور زمان کم می شوند. حتی اگر تکنیک های قدیمی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باز هم مدیریت شما موفق نخواهد بود.

خلاقیت برای مدیریت آرایشگاه زنانه اهمیت زیادی دارد. علاوه بر اینکه باید تکنیک های روز دنیا را یاد بگیرید و با مد روز پیش بروید، باید خودتان هم فرد خلاقی باشید. عموماً مشتریان می خواهند همیشه تک باشند. پس نباید برای همه به یک نحو کار کنید. دقیقاً همین جاست که خلاقیت باعث تمایز خدمات می شود.

تجهیزات هوشمند را فراموش نکنید

در کنار تجهیزات و وسایل پیشرفته ی مورد نیاز برای آرایشگاه، نباید از هوشمندسازی آرایشگاه غافل شوید. استفاده از نرم افزارهای پیشرفته ی مدیریت سالن زیبایی، دستگاه پرداخت هزینه برای مشتریان، ارائه ی منوی خدمات به صورت آنلاین برای مشتریان ومی تواند مدیریت آرایشگاه زنانه را برای شما آسان تر کند. هم چنین می توانید برای دادن نوبت به مشتریان از سیستم نوبت دهی آنلاین استفاده کنید. یکی دیگر از راه کارها برای مدیریت بهتر سالن زیبایی، کمک گرفتن از نرم افزارها ی محاسباتی است. از این نرم افزارها می توانید میزان درآمد و بازدهی آرایشگاه را محاسبه کنید. برای مثال برنامه هایی مانند POS به طور خودکار همه ی محاسبات مربوط به سالن زیبایی را انجام می دهد.

ارتباط سازنده با مشتریان

اگر چه با هوشمندسازی آرایشگاه، شما با مشتریان به طور غیرمستقیم ارتباط برقرار می کنید، اما این موضوع به معنای کاهش ارتباط با مشتریان نیست. بلکه می توانید به صورت آنلاین و حضوری با مشتریان خود ارتباط سازنده ای برقرار کنید. با استفاده از نرم افزار CRM می توانید لیست مشتریان وفادار خود را تهیه کنید. سپس می توانید با توجه به نیاز، درخواست و سلیقه ی مشتریان اطلاعات آن ها را دسته بندی کنید.

‌سوالات و دغدغه های خود را درباره این موضوع در قسمت دیدگاه بپرسید

تا متخصصین های لیدی باس به سرعت پاسخ شما را ارایه دهند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *