۱۵ ترفند تا تبدیل به یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای  شوید

۱۵ ترفند تا تبدیل به یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای شوید

سلام  خانم رییس از شما میخوام حتما قبل از مطالعه مقاله ویدیوی زیر رو ببینید.

 

 

 

 میخواهیم بدانیم یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟

هر زمانی که من به یک سالن زیبایی می روم نمیتوانم جلوی اشتیاقم را بگیرم. فقط تصور کنید سالنی که امروز من از خدماتش استفاده کردم سالن مو یا آرایشی شما بود.

آیا من تحت تاثیر رفتار دوستانه و کاملا حرفه ای شما قرار می گرفتم؟ یا اینکه شما از اینکه من سرزده و بدون تعیین وقت قبلی وارد سالن شده ام دستپاچه می‌شدید ؟

منشی آرایشگاه زنانه را میتوان بعنوان افرادی در نظر گرفت که باید تحمل زیادی داشته باشند. از نظر من آنها یکی از با ارزش ترین ابزارهای بازاریابی سالن زیبایی هستند. بنابراین سرمایه گذاری بر روی تیم منشی آرایشگاه زنانه نتایج زیر را به همراه دارد:

  • به جذب مشتری جدید کمک میکند
  • وفاداری مشتری را بهبود میبخشد
  • هزینه متوسط ​​را کاهش میدهد
  • فروش محصولاتتان را افزایش میدهد

پیشنهاد می کنم قبل از مطالعه مقاله،  ویدیو یرازهای شروع بازاریابی اینستاگرامی خانم رییس  را ببنید.

در اینجا ۱۵ ترفند و ایده عملی منحصربفرد وجود دارد که منشی آرایشگاه زنانه می تواند از آنها بهره ببرد:

۱۵ ترفند تا تبدیل به یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای  شوید

۱. لبخند بزنید و به مشتریان سالن سلام کنید

هنگامی که مشتری به سمت میز شما می آید ، به عنوان منشی آرایشگاه زنانه به او پشت نکنید یا از او دور نشوید، با تلفن یا با همکار خود گپ نزنید. به نظر متخصصین، اولین وظیفه شما بعنوان منشی آرایشگاه زنانه این است که در برخورد اول تصویر خوبی از خودتان در ذهن مشتری به جای بگذارید.

همه کارهایی را که دارید کنار بگذارید و به جای ان ، به مشتری لبخند بزنید و به او سلام کنید.

۲. مشتری را که در کنار میزتان ایستاده است رها نکنید

شما در کنار میز پذیرش در حال صحبت کردن با یک مشتری هستید که تلفن زنگ می خورد. ناگهان شما مشتری را رها می کنید و تلفن را جواب می دهید. اما این کار اصلا درست نیست.

فقط به یاد داشته باشید مشتری که در مقابل شما ایستاده به کسی که تلفن می زند اولویت دارد. بگذارید تلفن به صندوق صوتی هدایت شود و به محض اینکه مشتری سالن را ترک کرد ، با او تماس بگیرید.

۳. قدرت “بله” گفتن

همیشه به مشتری خود بگویید که می توانید برایش کارهای منحصربفردی انجام دهید.یک منشی آرایشگاه زنانه از جملات منفی استفاده نمی کند.

“مثلا بگویید سه شنبه  ساعت ۳.۵ بعد از ظهر و یا پنجشنبه ساعت ۱۰:۱۵  برای شما خوب است؟ زیرا  سالن چهارشنبه ها تعطیل است.

این جملات بسیار بهتر از ان هستند که بگویید ما چهارشنبه ها تعطیل هستیم.

از قدرت “بله” استفاده کنید و همیشه به دنبال راه هایی برای کمک به مشتریان خود باشید.

۴. به بهانه اینکه پذیرش آرایشگاه زنانه شلوغ است مشتریان را نادیده نگیرید

وقتی شخصی وارد سالن می شود همچنان با مشتری قبلی صحبت می کنید؟

با ورود هر مشتری به او لبخند بزنید و سلام کنید. به او بگویید که به زودی به کارش رسیدگی خواهید کرد ، فقط کافیست بنشیند. نادیده گرفتن مردم باعث می شود که آنها بی سر و صدا سالن را ترک کنند

۵. هرگز جلوی دیگران با مشتریان سالن بحث نکنید

هرگز در مورد یک مشتری با همکاران خود در مقابل سایر مشتریان حرف نزنید. زیرا این کار نه تنها غیرحرفه ایست ، بلکه مشتریان را کنجکاو می کند که بدانند پشت سر انها چه می گویید.

۶. از زبان مثبت بدن خود استفاده کنید

به طور منظم با مشتریتان ارتباط چشمی داشته باشید تا علاقه خود را به انها نشان دهید. و به مشتریانتان بفهمانید که برای برقراری ارتباط با ان ها مشتاق هستید.

۷. آیا از لحن صحیحی برای برقراری ارتباط استفاده می کنید؟

اطمینان حاصل کنید که ارتباط غیر کلامی یا (زبان بدنتان) با لحن صدای شما مطابقت داشته باشد.

همیشه  باید لحن صدا و چهره ی شما شاد و مشتاق به نظر برسد حتی اگر مشتری نخواهد که کاری برایش انجام دهید. لحن طعنه آمیز یا تهاجمی از طرف شما فقط اوضاع را بدتر می کند.

۸. برای داشتن تأثیر بیشتر سعی کنید انها را به نام صدا بزنید

مشتری خود را به نام صدا بزنید. ما شنیدن نام خود را دوست داریم و واکنش خوبی نسبت به آن نشان می دهیم. اما این کار را خیلی زود انجام ندهید ، زیرا ناخوشایند به نظر خواهد رسید.

۱۵ ترفند تا تبدیل به یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای  شوید

۹. از واژگان لطفا” و ” از شما متشکرم” برای برقراری یک ارتباط طولانی استفاده کنید

قدردانی عنصر قدرتمندی است که یک منشی زنانه حرفه ا ی دارد،  زیرا باعث تغییر درک افراد نسبت به شما می شود. در واقع این کلمات کوچک تفاوت زیادی را در نحوه واکنش مردم نسبت به شما ایجاد می کنند و باعث می شوند که استرس انها کاهش یابد.

۱۰. به مشتریان کمک کنید تا با نحوه ساز و کار سالن شما آشنا شوند

بسیاری از منشی آرایشگاه زنانه به عنوان هماهنگ کننده کارهای سالن نیز خدمت می کنند و جریان کاری تیم و پروسه پذیرش مشتری از رزرو تا پرداخت را مدیریت می نمایند. بنابراین شما باید تمام سیستمهای تجاری را یاد بگیرید ، تا بتوانید آنها را برای مشتریها توضیح دهید.

آزمایش پوست نسبت به آلرژی یک مثال عالی است. چراکه بسیاری از مشتری ها این کار را لازم نمی دانند. یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای و آموزش دیده می داند که چرا این آزمایش برای مشتری (و بیمه سالن شما) ضروری است و می تواند مزایای آن را آرام و شمرده شمرده برای مشتری توضیح دهد.

 

۱۵ ترفند تا تبدیل به یک منشی آرایشگاه زنانه حرفه ای  شوید

۱۱. رزرو موثر:  زمان پذیرش صحیح

از ایجاد فاصله های  تصادفی ۱۵ دقیقه ای بین قرار ملاقات ها خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که وقتهایی که به مشتریان داده اید با هم تداخل ندارند. اگر مشتری می خواهد وقت ساعت ۱۱.۵ صبح را رزرو کند و قرار ملاقات قبلی در ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه به پایان می رسد ، بهتر است زمان ۱۱:۱۵ دقیقه را به او پیشنهاد کنید.

۱۲. اعضای سالنتان نیز مشتری های شما هستند

نادیده گرفتن این امر آسان است ، اما اعضای سالن شما هم مشتریان داخلی شما هستند. بنابراین به عنوان هماهنگ کننده پذیرش / سالن ، وظیفه شماست که به آنها در موارد زیر کمک کنید

  • با آنها همکاری کنید
  • زمانشان را مدیریت کنید
  • یک تجربه منحصربفرد برای مشتری به وجود اورید
  • با آنها مانند دیگران رفتار کنید –از انها قدردانی کنید ، مودب باشید و به وقت شان احترام بگذارید.
  • لبخند بزنید و دست تکان دهید

رفتار شما با مشتریان در هنگام ترک سالن ، باعث وفادار نگه داشتن آنها می شود. شما آخرین نقطه تماس و آخرین برداشت آنها از سالن هستید پس بهتر است به گرمی با مشتریان خداحافظی کنید.

۱۳. از آنها صمیمانه تعریف کنید

همه ما عاشق شنیدن تعریف های واقعی هستیم. حتی اگر کارهای جدید یا رنگ ناخن آنها به دلخواه شما نیستند ، سعی کنید چیزی را که مشتریان دوست دارند بشنوند به آنها بگوید و از استایل و یا کیف و کفششان تعریف کنید..

بنابراین اینجاست که اگر از زبان بدن استفاده کنید موفق خواهید شد. اگر لبهای شما یک چیز را می گویند ولی وضعیت چهره شما چیز دیگری بگوید ، تعریف شما تاثیری نخواهد داشت

۱۴. در زمان خداحافظی لبخند بزنید

در یک سالن شلوغ ، لبخند زدن در هنگام خداحافظی و رسیدگی به حساب فرد بعدی کارها را بسیار آسان تر خواهد کرد.

۱۵. آداب و رسوم  گفتگوی تلفنی برای منشی آرایشگاه زنانه

سعی کنید به سرعت ، و تقریبا پس از  ۳ بار زنگ خوردن تلفن به تماس جواب دهید  و  تلفن ، نام و آدرس ایمیل فرد تماس گیرنده را یادداشت کنید.

مشتری شما نسبت به تماس تلفنی در اولویت قرار دارد. آیا باید تماس گیرنده را برای بررسی موردی که به دنبالش هست پشت خط بگذارید؟ هرگز بدون اینکه به آنها بگویید آنها را پشت خط رها نکنید ، و حتما ببگویید که چند دقیقه به من وقت بدهید تا پاسختان را بدهم .

همبن حالا سوالات خود را بپرسید، در اولین فرصت پاسخ میدهم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *