Busy but passionate

پرمشغله ولی پراشتیاق!

ساناز فقط روزی نیم ساعت وقت داره!

داستان رشد سریع بیزینس ساناز، داستان یک خانم مستقل و پرتلاشه.

بهش دقت کنید. چون یک درس بزرگ داره، واسه اون خانم رییسی که دنبال رشد سریع بیزینس‌اش می‌گرده.

ساناز خانم دو سال پیش بود که دیگه شرکت نرفت. تصمیم گرفت با هنرش یک بیزینس راه بندازه. دلیل اصلیش هم این بود که شرکت دلش رو زده بود و میخواست وقتی دخترش از مهد برمیگرده، پیشش باشه.

سال اول واقعا اذیت شد.

چون باید اجاره سالن میداد و دنبال مشتری هم بود.  ولی توی سال دوم، دیگه جای پاشو سفت کرد. خودش ماشینش رو ارتقا داد و راحت قسط ماشین و اجاره سالن رو می‌داد. تازه، اردیبهشت پارسال به خرج خودش، شوهر و دخترش رو به یک مسافرت برد.

ساناز خوشحال بود؟

معلومه که خوشحال بود، اما دلش میخواست خیلی بیشتر رشد کنه. افراد دیگه ای داشتن با امکاناتی که ساناز نداشت، ازش جلو میزدن. با اینکه هنر ساناز خیلی بهتر از اونا بود. ولی ساناز نمی‌خواست واسه دخترش کم بگذاره.

یک روز با خودش یک حساب کتاب کرد. صبح زود دخترش رو میفرسته مدرسه. ساعت ۱۰-۱۱ که مشتریا بیدار میشن. این زمان رو نمیتونه کار کنه. ولی میتونه برای پیشرفتش وقت بگذاره.

پس اول تابستون توی یک ورکشاپ شرکت کرد و چند تا نکته یاد گرفت. پیج اینستاگرامش رو راه انداخت. صبح ها بعد از اینکه دخترش رو میرسوند، میرفت سالن تنهایی می‌نشست و روی پیج کار می‌کرد.

کم کم داشت آماده رشد می‌شد که به نیمه دوم ۹۸ رسیدیم! کلی بلا سر این مملکت افتاد. اما ساناز بیزینسش رو خیلی دوست داشت، وام و اجاره داشت. پس  ساناز صبر نکرد، بیشتر جنگید. واسه همون درآمد قبلیش باید بیشتر کار میکرد.

اما کرونا رسید!

حالا که فروردین شده، باید بیشتر بجنگه تا عقب نمونه. ولی دخترش خونه اس و دست و بالش بسته شده. خیلی وقتش کم شده اما ساناز یادش نرفته که دلش میخواست خیلی بیشتر رشد کنه.

خب باید حواسش به دخترش هم باشه. این روزا دختر ساناز، بعد از نهار، نیم ساعت می‌خوابه و این تنها وقتیه که ساناز داره تا واسه رشد بیزینسش بگذاره.

توی این نیم ساعت چیکار کنه؟

ساناز حسابی گیج شده. تصمیم گرفت یک کمی روی خودش و اعتماد بنفسش کار کنه. هفته اول فروردین زنگ زد به مربی باشگاه‌اش و ازش برنامه گرفت. روزی ۴۰ دقیقه با کش و دمبل تمرین میکنه. حالشو بهتر کرد. تا اینکه دیروز وسط تمرین یه چیزی به فکرش رسید:

”ایکاش واسه بیزینس هم یک مربی داشتیم. بهمون برنامه میداد که هر روز  توی اون نیم ساعت دقیقا چیکار کنم. یک مربی که خودش همه جنبه های بیزینس رو دیده. دقیقا بهمون بگه بهترین کار چیه؟ تمرین بده که برای رشد بیزینسم، امروز باید چیکار کنم.“

چند روز بعد، این پیام رو ساناز توی پیج ”کلوب رشد سریع“ دیده:

دوست داری برای بیزینست مربی بیزینسی داشته باشی؟

پرمشغله ولی پراشتیاق!

”من النازم. بیزینس من درباره طراحی لباس و مزون هست. حدودا ۵ ساله که فعالیت می‌کنم و مزون دارم.

از لحاظ مشتری حضوری خدارو شکر کم و بیش راضی هستم. ولی از لحاظ جذب مشتری از طریق مجازی میخوام که بیشتر گسترش بدم و از پیجم نتایج مطلبو دریافت کنم.

راستش من زمان برای کلاس‌های آموزش گروهی ندارم. ولی می‌خواستم اگه بشه بصورت انفرادی رو پیجم کار کنیم. واقعا نمیدونم به چه صورت میشه و تا حالا با متخصص‌ها همکاری نکردم.

از شما راهنمایی می‌خوام.

مثلا اینکه پیچ رو اول یک بازدید بکنید و اون جاهایی که عملکردم نادرست هست رو بگید. اینکه به کمکتون بتونیم بازدید بیشتر و مشتری بیشتری داشته باشیم.

من توی این مدت که پیج‌ام رو راه انداختم، واقعا نمیدونم دارم درست میرم مسیرو یا خیر. در حد دانسته خودم دارم پیش میرم.

من واقعا آموزش‌های خانم رییس و شما رو گاهی میبینم. اما فرصت نمی‌کنم که کامل گوش کنم، یا ببینم عقب می‌مونم و شاید یک جاهایی رو هم متوجه نشم که منظورتون چیه.

ولی نتیجه کار شما و شاگرداتون رو دیدم.

حقیقتش دغدغه من اینه: من هر چقدر هم به سمینارها گوش کنم یا حضور داشته باشم، ولی ندونم که کلا پیجم مسیر درستی رو داره یا توسط فردی که متخصص هست آنالیز نشه نمیدونم به نتیجه می‌رسم یا خیر.

شاید فرصت آموزش گروهی نداشته باشم ولی اگه یک تمرینی یا راهنمایی شخصا به خودم بشه انجام میدم.

اگه بخوام راحت‌تر بیان کنم اینکه من در واقع میخوام یک متخصص بتونه منو راهنمایی کنه، ایرادات رو بگه و کمک کنه که بتونم سریع رشد کنم.“

۳ راهنمایی مفید ما برای شما عزیزان پرمشغله ولی پراشتیاق

اینجا پاسخ مربی کلوب رشد سریع به الناز رو می‌خونید:

سلام الناز عزیز.

من علی لطفی‌ام. به شما تبریک میگم که تصمیم گرفتی بیزینس‌ات رو خودت رشد بدی.

و بهت افتخار می‌کنم که با خودت رو راست هستی.

اکثر آدم ها کلاسهای آموزش گروهی رو انتخاب می کنند. چون که می‌تونن هزینه‌هاشون رو مدیریت کنند. چون غیر از این هزینه رشد بیزینس اونها خیلی بالا میره.

ولی، به قول شما، بعد از کلاس وقت زیادی واسه آزمون و خطا می‌گذارن تا ببینن چیزایی که یاد گرفتن رو چطور میشه پیاده کرد.

شما دنبال مربی اختصاصی یا یک مشاور در کنار خودتون هستید، چون زمان براتون مهم‌تره. درسته؟

پس به شما این سه تا راه رو پیشنهاد می‌کنم:

  1. استخدام کوچ

یک راه اینه که الان موسسه هایی هستند که میتونید ازشون کوچ ( coach ) استخدام کنید. این کوچ ها دقیقا برای نیاز شما آموزش دیدند: خودشون متخصص بیزینس یا اینستاگرام نیستند. ولی بلدن چجوری شما رو به کار بگیرن.

  1. قرارداد با منتور

راه دوم اینه که با یک منتور قرارداد ببنید. خود خانم رییس یا من منتور چند تا بیزینس هستیم. آدمهایی هستن که میان از ما مشاوره میگیرن و با هم برنامه درمیاریم. این جلسه‌های مشاوره یا بصورت ساعتیه یا همکاری بلند مدت.

  1. کلوب بیزینس

یک راه سومی هم هست. اینکه از کلوب های کسب و کار استفاده کنید. اینها برنامه های گروهی هستند اما کلاس آموزشی نیستند. تقریبا همینی هست که شما درخواست دارید. مربی کلوب مثل مربی فیتنسه. توی کلوب هر شب یک تمرین کوچیک دارید که باید توی بیزینس خودتون انجام بدین.

کدام گزینه مناسب شماست؟

بستگی به این داره که بخواید چقدر زمان یا بودجه می‌گذارید.

کلوب بیزینس: اشتراک ماهیانه کلوب‌های بیزینس زیر یک تومن هست.

کوچینگ: دستمزد ماهیانه یک کوچ حرفه‌ای بین ۲ تا ۵ میلیون تومان است.

منتورینگ: مشاورها هم برای هر جلسه بین ۱ تا ۳ میلیون حق مشاوره می‌گیرند.

اما کلوب رشد سریع مزیت‌های هر سه راهکار را دارد

اگر این داستان را تا به اینجا آمده‌اید پس حتما مصمم هستید که بیزینستان سریع رشد کند. کلوب رشد سریع با مربی‌گری علی لطفی و راضیه میرزایی، مزیت هر سه گزینه بالا را دارد و خبر خوب برای شما اینکه: سری جدید برنامه بیزینس کلوب رشد سریع بزودی شروع می‌شود.

‌‌

در صورتی که تمایل دارید از نزدیک با کلوب رشد سریع آشنا بشید و با تخفیفات ویژه دوران کرونا ( با شهریه زیر ۵۰۰ هزار تومان) شرکت کنید، فرم مصاحبه زیر رو پر کنید. البته اگر مصمم هستید که صاحب بیزینسی شوید که در هر شرایطی پایدار است، همیشه رو به رشد است و مستقل از شما کار می‌کند:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *